Seko mums

Ziemas sports

Rastorgujevam divas kļūdas šaušanā stāvus un 21. vieta sprinta posmā

Scanpix

Rastorgujevam divas kļūdas šaušanā stāvus un 21. vieta sprinta posmā

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs piektdien Itālijā izcīnīja dalītu 21.vietu Pasaules kausa sestā posma desmit kilometru sprintā, Edgars Mise bija 47.pozīcijā un pirmo reizi kvalificējās iedzīšanai, Renārs Birkentāls ieņēma 75.vietu, kamēr arī piekto reizi sezonā šajā disciplīnā nepārspēts bija norvēģis Jūhanness Tīngness Bē.

Spītējot vienam papildu soda aplim, pārliecinoši ātrākais atkal bija Bē, kurš finišēja 22 minūtēs un 44,1 sekundē. Otro vietu, arī ar vienu nesašautu mērķi, ieņēma zviedrs Martins Ponsilouma, kurš zaudēja 31,4 sekundes, bet vēl 5,9 sekundes atpalika nekļūdīgi šāvušais norvēģis Sturla Holms Lēgreids.

Guļus visi trīs latvieši šāva nekļūdīgi, bet šaušanā stāvus tikai Mise aizvēra visus mērķus, kamēr Rastorgujevs un Birkentāls pieļāva pa divām kļūdām. Pēc pirmās ugunslīnijas Rastrogujevam bija pat piektais labākais rezultāts.

Rastorgujevs finišā Bē zaudēja vienu minūti un 48,3 sekundes, trasē uzrādot 16. ātrāko soli. Mise atpalika divas minūtes un 34,3 sekundes un sasniedza karjerā labāko rezultātu, bet Birkentāls zaudēja trīs minūtes un 23,5 sekundes.

Sprintā startēja 98 biatlonisti.

Sprintā Pasaules kausa kopvērtējuma līderis ir Bē, kurš iekrājis maksimālos 450 punktus un par 120 punktiem apsteidz Lēgreidu. Rastorgujevs ar 86 punktiem ir 23.vietā.

Visu disciplīnu summā piecas uzvaras pēc kārtas izcīnījušais Bē nopelnījis 1049 punktus jeb par 204 punktiem vairāk nekā vicelīderis Lēgreids. Rastorgujevam 156 punkti dod 28.pozīciju.

Sestdien notiks iedzīšanas sacensības, bet svētdien Pasaules kausa posms noslēgsies ar 4×6 kilometru komandu stafeti sievietēm un 4×7,5 kilometru komandu stafeti vīriešiem.

Septītais Pasaules kausa posms 6.februārī sāksies Vācijas trasē Oberhofā, bet noslēdzošais no desmit Pasaules kausa sacensību posmiem paredzēts marta vidū Oslo. Pasaules meistarsacīkstes no 6. līdz 19.februārim uzņems Oberhofa Vācijā.

Vairāk Ziemas sports