Seko mums

Ziemas sports

Latvijas kamaniņu braucēji Siguldā izcīna sudraba medaļu Eiropas čempionātā stafetē

EPA/Scanpix

Latvijas kamaniņu braucēji Siguldā izcīna sudraba medaļu Eiropas čempionātā stafetē

Latvijas kamaniņu braucēji Elīza Tīruma, Artūrs Dārznieks un Juris un Andris Šici svētdien Siguldā izcīnīja sudraba medaļu Pasaules kausa sestā posma un Eiropas čempionāta stafetes sacensībās.

Latvijas kvartets trasi veica divās minūtēs un 13,000 sekundēs, pēc sava brauciena par 0,152 sekundēm labojot 2015.gada februāri Vācijas sportistu sasniegto rekordu.

Tiesa, vēlāk par 0,167 sekundēm latviešu rezultātu uzlaboja Krievijas komanda, kuras sastāvā bija Tatjana Ivanova, Semjons Pavļičenko un Vsevolods Kaškins/Konstantīns Koršunovs.

Latvija par 0,022 sekundēm apsteidza spēcīgo Vāciju, kas samierinājās ar trešo vietu.

Pasaules kausa ieskaitē startēja desmit valstis, no kurām tikai septiņas tika pie ieskaitīta rezultāta.

Sigulda Eiropas čempionātu uzņēma piekto reizi vēsturē. Pasaules kausa posma startēt pieteicās 130 kamaniņu braucēji no 23 nācijām – 43 vīri, 37 sievietes un 25 divvietīgās ekipāžas.

Pasaules kausa sezona norit tikai Eiropā. Ar Jauno gadu dalībnieku pulkam pievienojusies spēcīgā ASV, bet Kanādas kamaniņu braucēji sezonu varētu uzsākt posmos Vācijā.

Pēc posma Siguldā janvārī paredzēti posmi arī Oberhofā un Insbrukā, bet mēneša noslēgumā kamaniņu braucēji atgriezīsies Kēnigszē, kur norisināsies pasaules čempionāts. Sezonas fināls paredzēts februāra sākumā Sanktmoricā, kur Pasaules kausa sacensības nav notikušas kopš 2012.gada janvāra.

Komentēt

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Vairāk Ziemas sports