Seko mums

Basketbols

Banki izziņo 14 spēlētāju sastāvu Latvijas vīriešu basketbola izlases treniņnometnei

Scapix

Banki izziņo 14 spēlētāju sastāvu Latvijas vīriešu basketbola izlases treniņnometnei

Lukas Banki vadītajā Latvijas vīriešu basketbola izlasē pusotru nedēļu ilgajā treniņnometnē 14 spēlētāju vidū būs arī Artūrs Strautiņš, Klāvs Čavars un Mārcis Šteinbergs, pirmdien ziņo Latvijas Basketbola savienība.

Treniņnometnē, kura notiks no 12. līdz 21.jūnijam, piedalīsies 14, nevis 16 basketbolisti, kā tika ziņots iepriekš. Izlases kandidātu komanda, kurus LBS nosaukusi par “Misija 2025”, pārstāv piecas Latvijas un piecas ārvalstu komandas. Treniņcikla beigās paredzētas arī divas pārbaudes spēles Helsinkos ar Somijas un Igaunijas komandām.

“Sākas mūsu valstsvienības vasaras darbs, kura kulminācija būs augustā, kad gatavosimies un startēsim Pasaules kausa izcīņā,” saka Latvijas vīriešu valstsvienības galvenais treneris Banki.

“Misija 2025″ aptver spēlētājus, kuri vidējā termiņā nodrošinās pēctecību mūsu darbā,” saka treneris, piebilstot, ka savainojumi liedz šajā nometnē piedalīties Artūram Žagaram, Robertam Blumbergam, Rodijam Mačoham un Krišam Helmanim. Viņš arī uzsver, ka pēc treniņiem Rīgā spēles ar Somijas un Igaunijas komandām būs laba pārbaude basketbolistu varēšanai.

No 12. līdz 18.jūnijam ir paredzēti deviņi treniņi, bet miniturnīrā Helsinkos komanda 19.jūnijā, plkst.18.30 spēlēs ar Somijas komandu un 20.jūnijā, plkst.16.30, – ar Igaunijas vienību. Lukam Banki palīdzēs treneri Gunārs Gailītis un Kaspars Vecvagars, kā arī fiziskās sagatavotības treneris Oskars Ernšteins.

Latvijas izlases dalībnieku saraksts:

Ričards Daniels Vanags, Kārlis Šiliņš (abi – “Liepāja”), Artūrs Strautiņš (Redžo Emīlijas “UnaHotels”, Itālija), Klāvs Čavars (Ļubļinas “Start”, Polija), Emīls Krūmiņš, Anrijs Miška, Roberts Bērziņš (visi – “VEF Rīga”), Mārcis Šteinbergs (Manrezas “Baxi”, Spānija), Kristaps Ķilps (Anhaltes-Biterfeldes “BSW Sixers”, Vācija), Roberts Bērze (Maknesija Valsts Universitāte, ASV), Rodrigo Būmeisters (“Ventspils”), Toms Skuja, Dāvids Vīksne (abi – “Latvijas Universitāte”), Valters Vēveris (“Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”).

Vairāk Basketbols