Seko mums

Hokejs

Vājākie Rīgā sit spēcīgos! Septiņi vēsturiski brīži trijās čempionāta dienās

REUTERS/Scanpix

Vājākie Rīgā sit spēcīgos! Septiņi vēsturiski brīži trijās čempionāta dienās

Jau pirms pasaules čempionāta sākuma bija skaidrs, ka Rīgā notiekošais turnīrs nebūs parasts, taču nevienam ekspertam sapņos nerādījās, ka jau pirmajās trīs dienās notiks tik daudz sensāciju. Kazahstāna pirmo reizi pastāvēšanas vēsturē izcīnījusi divas uzvaras pirmajās divās spēlēs, kamēr kanādieši sasnieguši divus antirekordus. Ir vēl vairāki notikumi, kas tiks rakstīti vēstures grāmatās.

Latvieši atstāj sausā Kanādu

Pirmās spēļu dienas agrajos mačos – A apakšgrupā Krievijas Olimpiskā komiteja ar 3:2 uzvarēja Čehiju; B apakšgrupā Vācija ar 9:4 sagrāva Itāliju – nekas neliecināja par to, ka jau vakarā, iespējams, lielākajai hokeja nācijai Kanādai tiks sabojāta darba nedēļas izskaņa. Latvijas hokeja izlasei ar 2:0 izdevās lielisks pārsteigums un dāvana saviem faniem mājas čempionāta atklāšanas spēlē.

Tā bija pirmā reize, kad mūsējie uzvar spēcīgo pretinieku oficiālā mačā, un pirmā reize, kad kanādieši savstarpēji tiek atstāti uz apaļas 0. Lai gan nozīmīga uzvara, noteikti nedrīkst nepieminēt, ka hokeja dzimtenes valstsvienība uz Rīgu devušies savā pēdējo gadu objektīvi vājākajā sastāvā, taču, neskatoties uz to, tāpat viņiem ir 19 pārstāvji no NHL.

Kazahi izmanto latviešu nogurumu

Ir skaidrs, ka tāds mačs kā ar Kanādu no spēlētājiem paņem ne tikai fizisku, bet arī morālu enerģiju, ko varēja just čempionāta otrajā dienā, kad Latvijas izlasei pretī stājās Kazahstāna. Pretinieki uz ledus kāpa pilnīgi svaigi, kas pierādījas uz tablo – latviešiem neizdevās pārāk bieži apdraudēt pretinieku vārtus, un pēc 60 nospēlētām minūtēm 2:2. Tā rezultātā spēle tika pagarināta līdz pat pēcspēles metienu sērijai, kurā pārāki izrādījās kazahi, kam tā bija pirmā uzvara pār mūsu izlasi oficiālās spēlēs.

Kazahstāna uzvarēja Somiju

Acīmredzot arī somiem divas spēles pirmajās divās dienās bijis šķērslis uz pilnīgu sportiskās formas atjaunošanu, jo pēc uzvaras pār ASV ar 2:1, nākamjā spēlē pretī stājās jau pieminētā Kazahstāna. Arī šīs spēles liktenis noskaidrojās bullīšu sērijā, kurā atkal pārāki bija kazahi. Veiksme, spēja izmanto to, ka viņus nenovērtē, vēl kas cits vai varbūt viss kopā? Par to, lai galvu lauzī hokeja eksperti, bet komanda, kura pirms turnīra tika uzskatīta par vienu no vājākajām B apakšgrupā, čempionātu sākusi ar divām vēsturiskām uzvarām.

Dāņi pārsteidz Zviedriju

B apakšgrupas divas Skandināvijas komandas – Dānija un Zviedrija – savus pirmos turnīra mačus aizvadīja savstarpēji, dienu vēlāk kā Latvija. Lai gan arī Zviedrijas izlase ir tālu no sava optimālā sastāvā, tāpat komandā ir savākti vīri, kuri prot spēlēt hokeju, un šajā spēlē bija neapšaubāmi favorīti. Taču dāņi pierādīja, ka ir vieni no tiem, kas savu motivāciju bija gatavi pierādīt laukumā ar darbiem, spēles gaitā izvirzoties vadībā pat ar 4:2. Trešajā periodā zviedri gan vienus vārtus atguva un izdarīja pamatīgu spiedienu uz pretinieku vārtiem, taču ar to nebija gana, un Dānija pirmo reizi oficiālos mačos pārspēja Zviedriju.

Baltkrievija ar vieniem gūtiem vārtiem uzvar Zviedriju

Pēc pārliecinoša zaudējuma slovākiem (2:5), baltkrieviem bija brīvdiena. Tāpat arī zviedriem, kuri turnīra pirmajā spēlē sensacionāli piekāpās dāņiem (3:4), un bija gaidāms, ka trīs kroņu izlase būs gatava izcīnīt savus pirmos trīs punktus tabulā. Taču tā nenotika – pēc 40 minūšu bezvārtu neizšķirta pirmajiem vārtus pašā trešā perioda pašā sākumā izdevās gūt baltkrieviem, kas vēlāk arī izrādījās vienīgie, un mūsu kaimiņi svinēja nu jau kārtējo vēsturisko uzvaru šī gada pasaules čempionātā hokejā.

Kanādas antirekords 

Var daudz apelēt pie tā, ka Kanāda atbraukusi vājā sastāvā, taču šī ir komanda, kas pasaules rangā ieņem pirmo vietu, un lai arī kādi tik spēlētāji būtu vai nebūtu pieteikti šim turnīram, pārspēt kanādiešu ir liels panākums. Tāpat arī neļaut viņiem gūt vārtus – Rīgā kļavu lapas izlase piedzīvojusi ilgāko sauso periodu oficiālu turnīru vēsturē. Kanādas izlase kopš pirmā iemetiena pret Latviju kopumā nespēja gūt vārtus 111:35 spēles minūtes.

Pirmo reizi Kanāda zaudē 

Sausais antirekords nav vienīgais iemesls, kāpēc šī kanādiešu izlase ieies vēsturē. Otrs – Kanādas valstsvienība vēl nekad nebija piedzīvojusi divi zaudējumus oficiālu turnīru ievados. Jā, viņi ir zaudējuši divreiz vienā turnīrā, kā tas notika 2018. gada pasaules čempionātā – pusfinālā ar 2:3 atzīts Šveices pārākums, un pēc tam ziemeļamerikāņu mazajā finālā ar 1:4 zaudēts ASV. Bet turnīru iesākt ar diviem zaudējumiem līdz Pasaules čempionātam Rīgā 2021. gadā viņiem vēl nebija izdevies.

Komentēt

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Vairāk Hokejs