Seko mums

Hokejs

Rubīns pauž, ka novērtē viņam atstāto vietu Latvijas izlases sastāvā

Scanpix

Rubīns pauž, ka novērtē viņam atstāto vietu Latvijas izlases sastāvā

Latvijas vīriešu hokeja izlases aizsargam Kristiānam Rubīnam ir patīkami apzināties, ka komandā viņu gaida un atstāj vietu sastāvā pieteikšanai pasaules čempionātam, sarunā ar žurnālistiem atzīmēja hokejists.

Sestdien Rubīnam noslēdzās sezona Amerikas Hokeja līgā (AHL) un jau pirmdien viņš ieradās Rīgā, lai palīdzētu Latvijas izlasei pasaules čempionāta apakšgrupu turnīra pēdējā spēlē.

“Salikām kopā lietas no iepriekšējiem gadiem un šī čempionāta. Man jāspēlē sava spēle, ko esmu spēlējis visu sezonu, pielāgojoties komandas taktiskajām pozīcijām,” pēc otrdienas rīta ledus treniņa stāstīja Rubīns, kurš tiek iespēlēts vienā aizsargu pāri ar Jāni Jaku.

Pirmdien hokejistam bijusi saspringta diena pēc ierašanās no Ziemeļamerikas, par sevi likusi manīt arī neizgulēšanās un laika joslu maiņa. “Šodien diezgan ilgi pagulēju, ceru vēl uz diendusu, lai tiktu atpakaļ ritmā. Arī uz emocijām var uzspēlēt, jo īpaši māju čempionātā,” par fizisko gatavību spēlei teica Rubīns. Latviešu aizsargam nebija sanācis redzēt visas izlases spēles, taču no tām, kas skatītas, ļoti paticis mačs pret čehiem. 

“Protams, varbūt sākums nebija tas skaistākais, taču visu cieņu hokejistiem, kuri bijuši šeit un tikuši līdz tai pozīcijai, kurā esam. Nevarētu izvēlēties labāku scenāriju. Ja komandai ir četras uzvaras un pozīcija cīņā par ceturtdaļfinālu, tad aizsargi, vārtsargs un uzbrucēji darījuši savu darbu,” stāstīja Rubīns.

Latvijas izlase bija nepārtrauktā komunikācijā ar Rubīnu laikā, kad viņam vēl ritēja izslēgšanas spēles AHL. “Patīkami saņemt zvanu un apzināties, ka ir vēlme mani redzēt, mani gaida un tiek atstāta vieta. Šāds solis no treneriem, menedžera un spēlētājiem dod pārliecību. Tajā pat laikā tā ir atbildība parādīt pēc iespējas labāku spēli,” atzina Rubīns.

Otrdien Latvijas hokejisti grupu turnīra pēdējā spēlē tiksies ar Šveici un, izcīnot kaut vienu punktu, nodrošinās vietu ceturtdaļfinālā. Vārtsargs Artūrs Šilovs šo spēli raksturojis kā “play-off” sērijas izšķirošo, septīto spēli.

“Šī ir ļoti svarīga spēle, lai pirmo reizi kopš 2018.gada tiktu ceturtdaļfinālā. Darīsim visu, lai uzvarētu,” uzsvēra Rubīns.

Ja norvēģi atņems punktus Slovākijai, Latvija priekšlaicīgi nodrošinās spēlēšanu ceturtdaļfinālā, kuru aizvadīs ceturtdien tepat Rīgā.

Vairāk Hokejs