Seko mums

Hokejs

Latvieši “ārdās” Eiropas augstākajās hokeja līgās

IMAGO/Eibner/Scanpix

Latvieši “ārdās” Eiropas augstākajās hokeja līgās

Latviešu hokejisti “ārdās” Eiropas vietējās līgās

Latvijas hokeja izlases esošie un bijušie spēlētāji šajā sezonā izsēti pa visu Eiropu. Mūsējie spēlē tādos čempionātos kā Zviedrijas, Somijas, Vācijas, Čehijas u.c. Daži no viņiem, lai gan lielākajā daļā aizvadīta vien trešā vai pat tikai piektā daļa turnīra, jau paguvuši uzmirdzēt, tāpēc apskatīsim dažus no tiem.

Mārtiņš Karsums Slovākijā

Šķiet, ka uzbrukuma pulveris vēl pavisam sauss ir vienam no trim latviešu uzbrucējiem, kas pēc šī gada Olimpiskajām spēlēm paziņoja par punkta likšanu karjerjai izlasē. 36 gadus vecais Karsums šogad pārstāv Slovākijas Ekstralīgas klubu “Liptovsky Mikulas”, kas iepriekšējo sezonu noslēdza pēdējā, 12. vietā. Arī šogad klubam nesokas labāk – uz raksta tapšanas brīdi līgā nospēlētas 14 spēles, kurās izcīnītas vien četras uzvaras, un turnīra tabulā komanda meklējama turpat, kur iepriekš – tabulas noslēdzošajā pozīcijā.

Taču par vienu no komandas līderiem kļuvis tieši Karsums, kurš šajā sprīdī paguvis izcelties ar deviņiem gūtiem vārtiem un kopumā 12 rezultativitātes punktiem. Tas viņam atvēl pārliecinoši labākā snaipera godu starp savējiem (tuvākais sekotājs ir slovāks Lukašs Handlovskijs ar pieciem precīziem metieniem), bet visā līgā viņš ir dalīts trešais precīzākais metējs un 15. vietā ierindojas kopējo punktu konkurencē.

No vietējās virslīgas uz Slovākiju

Šogad Karsums nav vienīgais latvietis, kas pārstāv kādu slovāku augstākās hokeja līgas klubu. Vēl bez aizsargiem Patrika Ozola (“Trencin”, 12 mačos 0 punktu) un Roberta Mamčiča (pagaidām nospēlēta vien spēle “Nove Zamky” rindās), kā arī uzbrucējiem Frenka Razgala (komandas biedri ar Ozolu, trijos mačos vieni vārti) un Filipa Bunča (“Nitra”, 14 spēles, 1+2) uz turieni devās arī 21 gadus vecais Patriks Zabusovs. Viņš sezonu uzsāka Latvijas hokeja čempionāta virslīgā, pārstāvot Rīgas “Dinamo”, atzīmējoties ar ļoti vērā ņemamu statistiku – 10 spēlēs 19 punkti (9+19).

Zabusovs pievienojās “Michalovce” vienībai, kur uz pārbaudes laiku nobāzējies vēl viens latvietis – Vitālijs Pavlovs (sešās spēlēs 2+1). Patriks uzreiz ir kļuvis par vienu no komandas līderiem, jo uz ledus kāpis sešos mačos, kuros atzīmējies ar trim vārtiem un četrām rezultatīvām piespēlēm. Tikmēr komanda ar sešām uzvarām 14 spēlēs ierindojas piektajā vietā.

Jāpiemin, ka šajā līgā spēlē arī Lietuvas izlases aizsardzības balsts Nerijus Ališauskas, kuram četras sezonas Rīgas “Dinamo” kreklā, kad komanda vēl startēja KHL. Viņam “Spišska Nova Ves” vienībā (ceturtā vieta līgā) 13 mačos astoņas rezultatīvas piespēles.

Rezultatīvākais savā komandā Vācijā

Vasarā uz vienu sezonu ar Vācijas hokeja līgas jeb DEL klubu Izerolnes “Roosters” vienojās kādreizējais Latvijas izlases kapteinis Kaspars Daugaviņš. 34 gadus vecais uzbrucējs, pēc labi aizvadītām sezonām Šveicē un pirms tam KHL, ir gatavs pierādīt, ka arī Vācijā spēj būt komandas līderis – ar 16 punktiem (7+9) tikpat spēlēs viņš ir līgas 11. rezultatīvākais spēlētājs. Turklāt jāpiemin, ka TOP20 šajā sarakstā viņš ir vienīgais hokejists, kam nav kanādiešu, amerikāņu vai vāciešu pases.

Tiesa, komanda pagaidām DEL blīvajā vietu sadalījumā redzama tuvāk beigu galam – izcīnītas septiņas uzvaras un piedzīvoti deviņi zaudējumi, kas dod vietu uzreiz aiz izslēgšanas spēļu zonas (11. vieta).

Jāpiemin, ka Daugaviņš nav vienīgais latvietis DEL līgā šajā sezonā – Šveningeras “Wild Wings” (12. vieta) rindās atzīsami spēlē arī Miks Indrašis. Lai gan līdz pirmajam vārtu guvumam vēl jāuzgaida, 16 spēlēs viņš atdevis 10 rezultatīvas piespēles, kas viņu ierindo dalītajā 11. vietā starp labākajiem piespēlētājiem (trešais rezultatīvākais komandā).

Čehijas līgas labākais snaiperis un rezultatīvākais aizsargs

Savu, iespējams, labāko sezonu karjerā uzsācis Roberts Bukarts, kurš jau otro reizi trīs sezonu laikā pārstāv Čehijas Ekstralīgas klubu Vitkovīces “Ridera”. Tur 17 mačos viņš paguvis atzīmēties ar 10 vārtiem, kas ir dalīts labākais rādītājs visā turnīrā. Interesanti, ka tikpat vārtu arī viņa komandas biedram Dominikam Lakatošam, bet amerikānim Pītera Krīgeram astoņi precīzi metieni un dalīta piektā vieta līgā.

Gan Bukarta, gan viņa komandas biedru rezultatīvais sniegums palīdzējis Vitkovīcei ierindoties otrajā vietā, kā arī uz doto brīdi būt rezultatīvākās komandas godā.

Vienīgais aizsargs, kas šajā sezonā īpaši izcēlies ar rezultativitāti, ir vēl viens Čehijas Ekstralīgas pārstāvis Uvis Jānis Balinskis. Viņam Liberecas “Bili Tygri” komandas rindās 15 mačos 11 rezultativitātes punkti, kas pagaidām ļauj viņam gozēties līgas rezultatīvākā aizsarga godā. Viņa komandai gan pagaidām pēdējo gadu sliktākais rezultāts – 10. vieta.

Arī Čehijas augstākajā hokeja līgā ir liela latviešu pārstāvniecība: 

  • “Litvinov” rindās (pēdējā vieta) aizsardzībā darbojas Kristaps Zīle (16 sp., 2+6 un vērā ņemamais +5 lietderības koeficients, kas ir labākais rādītājs komandā), kā arī Jānis Jaks (tikpat sp., 0+6) un Ralfs Freibergs (9 sp., 0+1);
  • arī Kladno “Rytīrži” (13. vieta) aizsardzība uzticēta diviem latviešiem – Oskaram Cibuļskim un Kristapam Sotniekam (abiem 16 sp., 0+1);
  • “Motor” (12. vieta) vienības rindās darbojas uzbrucējs Mārtiņš Dzierkals ( 16 sp. ar 2+7 ceturtais rezultatīvākais komandā) un Kristofers Bindulis (16 sp., 1+0);
  • Kārlis Čukste nospēlējis 14 mačus Tršinecas ”Oceláři” (6. vieta) rindās, kuros atzīmējies ar vienu rezultatīvu piespēli.

Vairāk Hokejs