Seko mums

Hokejs

Kesels divkāršo Skrastiņa aizvadīto NHL spēļu skaitu pēc kārtas

Kesels divkāršo Skrastiņa aizvadīto NHL spēļu skaitu pēc kārtas

2007. gadā Kārlim Skrastiņam piederēja ilgākais NHL aizvadīto spēļu skaits starp aizsargiem pēc kārtas – 495 spēles. Šorīt Vegasas “Golden Knights” veterānu uzbrucējs Fils Kesels šo skaitu teju dubultoja, piedaloties 990. spēlē pēc kārtas.

Rekords, kuru pārspēt šķita nereāli

Līdz pagājušā gada sezonai “dzelzs vīra” rekords bija nepārspēts 25 gadus. Apbrīnojamais sasniegums piederēja Dagam Džārvisam. Kanādā dzimušais centra spēlētājs neizlaida nevienu regulārās sezonas spēli savā karjerā laika posmā no 1975. līdz 1987. gadam. NHL gaitas uzsākot Monreālas “Canadiens”, centra spēlētājs izcīnīja četrus Stenlija kausus, pirms 1982./1983. gada sezonas tiekot aizmainītam uz Vašingtonas “Capitals”. Aizvadīto spēļu rekords tika pārspēts 1985./1986. gada sezonā, Džārvisam pārstāvot Hārtfordas “Whalers”. Kanādietis uz ledus kāpa 964 spēles pēc kārtas, kas likās nepārspējams rekords līdz brīdim, kad Kītam Jendlam izdevās to pārspēt 2022. gada pavasarī.

 

 

Jendls neizlaisto spēļu rekordu pagarināja par 25 spēlēm aizvadot 989 spēles pēc kārtas, laika posmā no 2009. gada 26. martam līdz 2022. gada 29. martam. Tāpat kā Skrastiņš, Jendls spēlēja aizsarga pozīcijā. Karjeras laikā pārstāvējis četras NHL komandas: Filadelfijas “Flyers”, Arizonas “Coyotes”, Ņujorkas “Rangers” un Floridas “Panthers”. 

Savas karjeras laikā amerikānis izcēlās ne tikai ar atzīstamu spēli aizsardzībā, bet arī ar lielisku rezultativitāti. 1109 spēlēs iemesti 103 vārti un atdotas 516 rezultatīvas piespēles. Spēlētāja kvalitāte tika novērtēta tiekot uzaicinātam uz trim NHL Visu zvaigžņu spēlēm (2011; 2012; 2019).

Kesela spožā karjera

26. oktobrī, 05:30 no rīta pēc Latvijas laika, Sanhosē “Sharks” uzņēma Vegasas “Golden Knights”, un tur arī krita nepilnus septiņus mēnešus īsais pašreizējais neizlaisto spēļu rekords. Ir pagājuši 16 gadi jeb 5863 dienas kopš Fils Kesels debitēja NHL Bostonas “Bruins” sastāvā. 2006. gada augustā Kesels bija NHL drafta piektā izvēle un gatavs uzsākt savu profesionālo karjeru, bet četrus mēnešus vēlāk Viskonsinas štatā dzimušais spēlētājs uzzināja, ka ir diagnosticēts ar sēklinieku vēzi. Kesels pēc slimības identificēšanas izlaida tikai vienpadsmit spēles un 9. janvāri jau atgriezās atpakaļ laukumā. 

Pirmajās trīs sezonās, “Bruins” sastāvā gūti 117 punkti, kam sekoja pāreja uz Toronto “Maple Leafs” pirms 2009./2010. gada sezonas. Pēc sešām sezonām Toronto, Pitsburgas “Penguins” izlēma papildināt savu uzbrukuma līniju, parakstot Keselu. Darījums bija veiksmīgs, un Kesels ar pingvīniem uzreiz izcīnīja divus Stenlija kausus pēc kārtas. 2019. gada vasarā amerikānis tika aizmainīts uz Arizonas “Coyotes”, kur pavadīja trīs sezonas līdz nonākšanai “grēka pilsētā”. 

Vareno sasniegumu vēl iespaidīgāku padara fakts, ka 35 gadus vecais veterāns ir bijis arī ļoti rezultatīvs – saviem parnteriem kopumā asistējis 559 reizes, bet 400. vārtus NHL karjerā guva tieši mačā pret “Sharks”, palīdzot komandai izcīnīt uzvaru ar 4:2.

 

 

Arī nacionālās izlases sastāvā Kesels ir atstājis savu nospiedumu – sudrabs 2010. gada ziemas Olimpiskajās spēlēs, kā arī rezultatīvākā spēlētāja pagodinājums 2014. gada Olimpiskajās spēlēs (8 punkti). Šobrīd Kesels ir uz pareizā ceļa, lai ierakstītu savu vārdu hokeja slavas zālē.

Vairāk Hokejs