Seko mums

Hokejs

Kaspars Daugaviņš un Latvijas izlase

Kaspars Daugaviņš un Latvijas izlase

Lai gan pēc neveiksmīgā olimpiskā turnīrā pirms nedaudz vairāk kā gada Kaspars Daugaviņš teica ardievas izlasei, pēc lieliski aizvadītas sezonas Vācijā pats sapratis, ka pulveris vēl sauss. Tāpēc devis piekrišanu, ka labprāt pārstāvētu sarkanbaltsarkanās krāsās Pasaules čempionātā, kas pavasarī norisināsies Rīgā.

Viens no labākajiem Vācijā

Pēc “Elite Prospects” datiem Daugaviņš profesionālajā hokejā ir jau apaļo 20. sezonu, šogad pārstāvot Vācijas hokeja līgas (DEL) komandu “Roosters” no Izerlonas. Tā ir viņa pirmā sezonā Vācijā, bet pirms tam pārstāvējis tādus zināmus klubus kā Rīgas “Dinamo”, “SC Bern” un Ženēvas “Servette”, kā arī divus klubus NHL – Otavas “Senators” un Bostonas “Bruins”.

Pēc neveiksmes Pekinas ziemas olimpiskajās spēlēs, kur cīņā par ceturtdaļfinālu tika zaudēts principiālajiem pretiniekiem dāņiem, Daugaviņš izlasei teica ardievas. Bet tad Vācijā viņš, šķiet, atguva asiņu garšu mutē, jo 55 aizvadītajos mačos ticis pie 49 rezultativitātes punktiem – 21 vārtu guvums un 29 rezultatīvas piespēles. Tas viņu sezonas izskaņā ierindoja 15. vietā visā līgā, bet starp snaiperiem viņš ir 12. vietā. “Roosters” komandai gan nesklājās tik labi, atrodoties vienu vietu virs izkrišanas zonas. 

Taču individuāli Kasparam padevās teicama sezona, pēc kuras viņš nāca klajā ar paziņojumu, ka labprāt nāktu talkā Latvijas izlasei gaidāmajā pasaules čempionātā. 

Gaitas izlasē

Daugaviņš oficiālajās spēlēs Latvijas izlasē debitēja Pjotra Vorobjova vadībā 2006. gada Pasaules čempionātā Rīgā. Tikai 17 gadus vecais uzbrucējs nupat bija “izkāpis” no juniora hokeja – tā bija viņa pirmā sezona pieaugušo hokejā, kura tika aizvadīta “HK Rīga 2000” sastāvā. Tas arī bija iemesls, kāpēc viņa loma izlase tajā gadā pagaidām bija tikai periodiska – uz ledus viņš izkāpa trijos no sešiem mačiem, kuros atzīmējās ar vienu rezultatīvu piespēli.

Jau nākamajā pavasarī viņš bija viens no komandas līderiem, sešās spēlēs nopelnot sešus punktu – trīs gūti vārti un atdotas tikpat piespēles. Toreiz gan viņš izlasei palīdzēja cīnīties nevis par augstām vietām, bet gan palikšanu A divīzijā, ko komanda izdarīja diezgan pārliecinoši.

Lielāko fanu mīlestību Daugava iemantoja 2015. gada pavasarī, kļūstot par izlases kapteini, un toreiz pasaules čempionātā Prāgā godam izpildīja savu uzdevumu. Arī toreiz turnīrs nebija komandai veiksmīgākais, bet jaunais kapteinis rādīja labu piemēru, septiņās spēlēs tiekot pie deviņiem punktiem, gūstot piecus vārtus un piecas rezies rezultatīvi asistējot. Tas bija Kaspara visu laiku rezultatīvākais čempionāts.

Kopumā 34 gadus vecais uzbrucējs Latvijas izlasē pasaules čempionātos aizvadījis 61 spēli, kuros guvis 16 vārtus un atdevis 18  piespēles, bet olimpiskajās spēlēs hokejistam divas rezultatīvas piespēles 12 mačos. Pavasarī Rīgā viņam būs visas iespējas šo statistiku uzlabot. Latvija spēkosies vienā apakšgrupā ar Kanādas, Čehijas, Kazahstānas, Norvēģijas, Slovākijas, Slovēnijas un Šveices izlasēm. Pirmo maču turnīrā Harija Vītoliņa trenētā izlase aizvadīs 12. maijā pret Kanādu.

Vairāk Hokejs