Seko mums

Hokejs

Dans Ločmelis: Ir bauda spēlēt vienā maiņā ar Balceru

Scanpix

Dans Ločmelis: Ir bauda spēlēt vienā maiņā ar Balceru

Latvijas izlases hokejists Dans Ločmelis izbauda iespēju vienā maiņā spēlēt ar Rūdolfu Balceru, pēc pirmsspēles treniņa sarunā ar žurnālistiem atzina Ločmelis.

19 gadus vecais uzbrucējs ir viens no diviem hokejistiem Latvijas izlasē, kuriem šis būs debijas pasaules čempionāts. Arī citam uzbrucējam Tomam Andersonam šīs būs pirmās pasaules meistarsacīkstes pieaugušo valstsvienībā. “Sajūtas šobrīd ir lieliskas, jau no paša sagatavošanās posma sākuma gaidīju iespēju pasaules čempionātā spēlēt mājās, savu fanu priekšā,” teica hokejists. “Gaidu to mirkli, kad varēs iziet laukumā.”

Ločmelis pēdējos treniņos spēlēja vienā uzbrucēju virknējumā kopā ar Ronaldu Ķēniņu un Rūdolfu Balceru, un viņš norādīja, ka ar maiņas partneriem šobrīd ir ļoti labi saspēlējies. “Tā ir bauda spēlēt kopā ar Balceru. Viņš ļoti labi saprot spēli un es vienkārši izbaudu katru treniņu, kurā spēlēju kopā ar viņiem abiem,” piebilda Ločmelis.

Latvijas hokejisti šovakar plkst. 20.20 sāks pasaules čempionātu ar maču pret Kanādu. 

“Spēle būs jāsāk vienkārši, lai nekļūdītos jau pašā sākumā. Arī jādabū pārliecība, lai pēc tam var pakāpeniski spēles laikā uzlabot savu sniegumu. Kanādieši spēlē agresīvu hokeju un cenšas pielietot daudz spēka paņēmienu, noteikti nebūs viegls mačs,” izcēla uzbrucējs.

Atšķirībā no Latvijas valstsvienības, kas gatavojās pasaules čempionātam vairāk nekā mēnesi, kanādieši aizvadīja tikai vienu pārbaudes spēli pret Ungāriju un kopīgus treniņus sāka apmēram nedēļu pirms meistarsacīkstēm.

“Viņi noteikti vēl nav tik labi saspēlējušies un taktiski nespēlēs tik precīzi. Jau no pirmajām sekundēm mēs nedrīkstam ļaut viņiem izpausties,” skaidroja hokejists.

Pasaules čempionāta turpinājumā sestdien Latvija spēkosies ar Slovākiju, 15.maijā – ar Čehiju, 17.maijā – ar Norvēģiju, 19.maijā – ar Slovēniju, 20.maijā – ar Kazahstānu, bet noslēdzošajā grupas spēlē 23.maijā stāsies pretī Šveicei.

A apakšgrupā, kas spēlē Tamperē, spēkus mēros Austrija, Dānija, Francija, Vācija, Ungārija, Zviedrija, ASV un Somija. Pasaules čempionāts, kuru kopīgi rīko Somijas pilsēta Tampere un Rīga, norisināsies no 12. līdz 28.maijam.

Vairāk Hokejs