Seko mums

Hokejs

Četri latviešu hokejisti, kas atzīmējušies Floridas “Panthers” sastāvā

Četri latviešu hokejisti, kas atzīmējušies Floridas “Panthers” sastāvā

Šajā NHL sezonā NHL vienībā Floridas “Panthers” spēlē Latvijas izlases uzbrucējs Rūdolfs Balcers, taču pirms viņa vēl vairākiem spēlētājiem, kā, piemēram, Sandim Ozoliņam un Kārlim Skrastiņam, ir “pieraksts” šajā komandā. Un ne tikai.

Herberts Vasiļjevs

Bijušais Latvijas izlases kapteinis no šīs saraksta ir vienīgais, kurš NHL nokļuva ne-klasiskajā veidā – bez drafta starpniecības, un tikai viens no trim, kuram tas izdevies. Pārējie divi ir Pēteris Skudra un Raitis Ivanāns. Vasiļjevs vēl junioru vecumā devās līdzi savam tēvam Haraldam uz Vāciju, sākumā pārstāvot Dortmundes jauniešu komandu, bet profesionāļa karjeru uzsākot Krēfeldes “EV 1981” komandā. 

Pēc vienas sezonas pārvācās uz Ziemeļameriku, kur no pirmajām trim, divās spēlēja dažādās AHL komandās. Vienā no tām – Ņūheivenas “Beasts” – Haraldam padevās īpaši spilgta karjeras sezona – 76 spēlēs 36 gūti vārti. Šis sniegums nepalika nepamanīts, un viņam līgumu galdā lika Floridas “Panthers”. 1999. gada 9. aprīlī viņš arī sagaidīja savu iespēju debijai, komandā, aizvadot piecas spēles, kurās gan pie rezultativitātes punktiem netika. 

Pēcāk Vasiļjevs NHL trīs sezonu laikā laukumā izgāja vēl divu komandu sastāvos – Atlantas “Trashers” un Vankūveras “Canucks” -, kur 46 spēlē kopumā atzīmējās ar astoņiem vārtu guvumiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm.

Sandis Ozoliņš

89 spēles Floridā savā spožajā karjerā nospēlējis arī Sandis Ozoliņš, kurš komandai maiņas darījumā no Karolīnas “Hurricanes” pievienojās 2002. gada sezonas otrajā pusē. Lai gan “Panthers” par “play-off” tajā gadā necīnījās, 82 mačos izcīnot vien 22 uzvaras, Ozoliņam pirmie 37 mači bija īpaši ražīgi – desmit vārti un 19 rezultatīvas piespēles.

Nākamajā sezonā 51 spēlē 26 punkti (7+19), bet tad sezonas gaitā Ozoliņš nonāca spēcīgajā Anaheimas “Mighty Ducks”, kur nonāca soli no sava otrā Stenlija kausa karjerā, finālsērijas septītajā spēlē ar 0:4 kapitulējot Ņūdžersijas “Devils”.

Jānis Sprukts

2000. gada NHL drafta 8. raundā ar kopējo 207. numuru “Panthers” izvēlējās Jāni Spruktu, taču viņam līdz savai debijai bija jāgaida ilgi seši gadi. Taču sagaidīja – 2006. gada 20. oktobrī, laukumā pavadot, vien 01:05 minūtes, “Panthers” kreklu uzvilka Sprukts. Kopumā viņa “pieraksts” NHL un “Panthers” sastāvā visai pieticīgs – trīs sezonu laikā 14 spēles (no kurām 13 pirmajā sezonā), kurās gūti vieni vārti un atdotas divas rezultatīvas piespēles.

 

 

Sprukts bija viens no tiem prospektiem, uz kuru latviešu fani lika lielas cerības, jo “Panthers” fārmklubā Ročestras “Americans” rindās viņam ļoti vērā ņemama statistika – 117 spēlēs 34 vārti un 72 rezultatīvas piespēles. Taču izcīnīt savu vietu Ziemeļamerikā tā arī neizdevās, un 2009. gadā viņš pievienojās atjaunotajai Rīgas “Dinamo” komandai.

Kārlis Skrastiņš

Visvairāk spēļu Floridā aizvadījis kādreizējais NHL “dzelzs vīrs” Kārlis Skrastiņš, kurš tur nospēlēja nedaudz vairāk kā vienu sezonu – kopā 97 spēles. 2007./2008. gada sezonā viņš maiņas darījumā no Kolorādo “Avalanche” nonāca ASV dienvidos. Interesanti, ka 2008./2009. gada sezona bija viņa visu laiku rezultatīvākā – 80 mačos iekrāti 18 punkti (4+14, labākais rādītājs komandā starp aizsargiem), kā arī lietderības koeficientu +9, kas bija dalīts ceturtais labākais sniegums starp saviem komandas biedriem. 

Togad Floridai izdevās izcīnīt 41 uzvaru, taču ar 93 punktiem Austrumu konferencē izrādījās par maz, lai iekļūtu izslēgšanas spēlēs. Tikpat punktu bija arī Monreālas “Canadiens”, taču viņi sezonas gaitā bija iemetuši par 15 vārtiem vairāk (249 pret 234).

Vairāk Hokejs