Seko mums

Futbols

Zināmi Latvijas futbola izlases pretinieki UEFA Nāciju līgā

REUTERS/Scanpix

Zināmi Latvijas futbola izlases pretinieki UEFA Nāciju līgā

Latvijas vīriešu futbola izlase 2022./2023.gada Nāciju kausa sezonā tiksies ar Andoras un Lihtenšteinas valstsvienībām, kā arī Kazahstānas un Moldovas pāra zaudētāju, noskaidrojās ceturtdien Nionā notikušajā izlozē.

Latvija spēlēs pēc spēka ceturtajā jeb vājākajā līmenī – D līgā, kur cīnīsies pirmajā grupā. Otrajā grupā, kurā būs trīs komandas, spēlēs Malta, Sanmarīno, kā arī Kipras un Igaunijas pāra zaudētāja.

Dueļu Kazahstāna – Moldova un Kipra – Igaunija uzvarētāji divu spēļu summā saglabās tiesības spēlēt C līgā, bet dueļu zaudētāji pārcelsies uz D līgu.

C1 grupā spēlēs Turcija, Luksemburga, Lietuva un Fēru salas, C2 grupā cīnīsies Ziemeļīrija, Grieķija, Kosova, kā arī Kipras un Igaunijas pāra uzvarētāja, C3 grupā būs Slovākija, Baltkrievija, Azerbaidžāna, kā arī Kazahstānas un Moldovas dueļa uzvarētāja, bet C4 grupā tika salozētas Bulgārija, Ziemeļmaķedonija, Gruzija un Gibraltārs.

B1 grupā spēkosies Ukraina, Skotija, Īrija un Armēnija, B2 grupā būs Islande, Krievija, Izraēla un Albānija, B3 grupā salozētas Bosnija un Hercegovina, Somija, Rumānija un Melnkalne, bet B 4 grupā – Zviedrija, Norvēģija, Serbija un Slovēnija.

Spēcīgākajā līmenī jeb A līgā A1 grupā cīnīsies Francija, Dānija, Horvātija un Austrija, A2 grupā spēlēs Spānija, Portugāle, Šveice un Čehija, A3 grupā būs Itālija, Vācija, Anglija un Ungārija, bet A4 grupā izloze kopā saveda Beļģiju, Nīderlandi, Poliju un Velsu.

Nākamgad ziemā Katarā plānotā FIFA Pasaules kausa finālturnīra dēļ 2022.gadā būs izmaiņas arī starptautisko izlašu spēļu kalendārā. UEFA Nāciju līgas spēles nākamgad notiks jūnijā (četras spēļu dienas) un septembrī (divas spēļu dienas). Neatkarīgi no komandu skaita grupā, visas komandas aizvadīs divu apļu turnīru, tiekoties ar katru pretinieku pa reizei savā laukumā un viesos.

2024.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas kārtība vēl nav apstiprināta, tātad vēl nav zināms, vai UEFA Nāciju līgas rezultātiem būs ietekme uz kvalificēšanos nākamajām meistarsacīkstēm. Pašlaik tiek plānots, ka “Euro 2024” kvalificēšanās kārtība tiks apstiprināta 2022.gada jūnijā.

Komentēt

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Vairāk Futbols