Seko mums

Futbols

“Vēsturiskā” Kataras dalība Pasaules kausā

“Vēsturiskā” Kataras dalība Pasaules kausā

Pasaules kausa rīkotāja Katara un tās futbola izlase atstāja milzu nospiedumu futbola vēsturē. Pats lielākais – četrgades svarīgākais turnīrs pirmo reizi vēsturē norisinājās kādā no arābu valstīm. Taču pievēršoties pašai spēlei, mājiniekiem izdevās sasniegt uzreiz četrus antirekordus.

Pirmā rīkotājvalsts, kas zaudē atklāšanas mačā

Lai gan pats pirmais Pasaules kausa mačs notika salīdzinoši nesen, šķiet, ka aizritējusi vesela mūžība. Esam piedzīvojuši daudz sensāciju, skaistu vārtu guvumu un apšaubāmu tiesnešu lēmumu, kas rezultējas dažu maču iznākumos. Kopš 2006. gada čempionāta atklāšanas mačā piedalās tā rīkotāja, un šoreiz tā bija Katara, kas notika pārpildītā “Al Baty” stadionā, cīnoties pret Ekvadoru. 2006. gadā Vācija ar 4:2 pārspēja Kostariku, 2010. gadā Dienvidāfrika nospēlēja neizšķirti 1:1 ar Meksiku, 2014. gadā Brazīlija ar 3:1 uzvarēja Horvātiju, bet pirms četriem gadiem okupanti ar 5:0 sagrāva Saūda Arābiju.

Pirms šī gada Pasaules kausa pirmās spēles bija dažādas spekulācijas, un skaļākā no tām – kāds arābu šeihs esot samaksājis vairākus miljonus kopumā astoņiem Ekvadoras izlases spēlētājiem, lai spēle noslēgtos 1:1. Vai tā ir taisnība? Visticamāk, ka nē, jo katarieši zaudēja ar 0:2, kļūstot par valsti 16 gadu laikā, kas rīko nozīmīgos futbola svētkus un zaudē pirmajā mačā.

Cerības uz izkļūšanu no grupas

Nekas kardināli Kataras izlases sniegumā neuzlabojās arī nākamajā spēlē, kur pretī stājās Āfrikas nāciju kausa turētāja Senegāla. Lai gan pie rezultāta 0:2 vietējās līgas kluba “Al-Duhail” uzbrucējs Muhameds Muntari spēja pirmo reizi sacelt kājās savus komandas fanus, panākot 1:2, šie prieki ilga sešas minūtes. 22 gadus vecais Marseļas “Olympique” uzbrucējs panāca Senegālai 3:1, pirmo reizi kausa rīkotājus izslēdzot no turnīra jau pēc diviem aizvadītiem mačiem.

Pēdējā vieta un 0 punktu

Arī trešajā A apakšgrupas spēlē pret spēcīgo Nīderlandi katariešiem nekas ievērības cienīgs neizdevās – zaudējums ar 0:2 un turnīrs beidzies. Līdz ar to Katara kļuva par pirmo valsti, kas rīko Pasaules kausa finālturnīru, bet tās izlase zaudēja atklāšanas mačā, izstājās no cīņas par astodaļfinālu jau pēc pirmajām divām spēlēm, kā arī ieņēma pēdējo vietu grupā, nevienā mačā nespējot izcīnīt punktus.

Salīdzinājumam – arī par Dienvidāfrikas izlases spējām daudzi šaubījās 2010. gadā, taču dzeltenzilās formās tērptie apklusināja visus kritiķus, pēdējā apaksgrupas spēlē ar 2:1 apspēlējot Franciju. Tikai nelāgā vārtu attiecība, kuru iegrieza 0:3 zaudējums Urugvajai, liedza viņiem dalību astodaļfinālā.

Vairāk Futbols