Seko mums

Futbols

Kas sagaidāms no UEFA Čempionu līgas jaunā formāta?

Kas sagaidāms no UEFA Čempionu līgas jaunā formāta?

2022. gada maijā UEFA pieņēma lēmumu, kas izmainīs mums līdz šim zināmo Čempionu līgas izspēles struktūru pilnībā. Vairs nebūs ierastās astoņas apakšgrupas, kā arī komandu skaits palielināsies.

2024./2025. gada sezonā UEFA oficiāli uzsāks jaunu Čempionu līgas formātu. Pašreizējā formātā ir astoņas grupas, kur katrā grupā sacenšas četras komandas. Jaunajā būs viena, kopīga grupa. Turnīra komandu skaits tiek palielināts no 32 komandām, kā tas bijis pašlaik, uz 36 komandām. Skatītājiem tas nozīmē vairāk futbolu, ko vērot, spēļu skaitam ievērojami palielinoties- 125 maču vietā 189.

UEFA liks spēkā tā saukto Šveices sistēmu, kurā visas komandas ir vienā grupā, pamatojoties uz matemātikas aprēķiniem, jebkura komanda var spēlēt pret jebkuru citu komandu. Vairs nebūs sešas grupu posma spēles, bet gan astoņas. Komandas grupu turnīrā spēlēs pret astoņām dažādām komandām. 

Četras reizes mājās, četras reizes izbraukumā. Pēc tam, kad visas 36 komandas būs aizvadījušas pa astoņām spēlēm, no šīm 36 komandām, astoņas labākās automātiski iekļūs 1/16 finālā. 9.-24.vieta piedalīsies divu maču izslēgšanas spēļu sistēmā, kur komanda, kas būs uzvarējusi divu spēļu summā, arī iekļūs 1/16 finālā.

Papildus izmaiņām, vienādu valstu klubi potenciāli varēs spēlēt savā starpā jau izslēgšanas spēļu sākumposmā. Šī brīža sistēmā, komandas, kuras pārstāv kopīgu valsti, nevar tikties izslēgšanas spēlēs agrāk kā ceturtdaļfinālā. Jaunais formāts Čempionu līgā ieviesīs godīgāku balansu starp komandām grupu turnīrā un iedvesmos komandas tikt pēc iespējas tālāk jebkurā no trim UEFA organizētajiem turnīriem, lai

nopelnītu koeficienta punktus savai valstij, kas var rezultēties papildus Čempionu līgas vietā.

Par jauno formātu viedokļi krasi atšķiras. Pašreizējais grupu posmu modelis bieži vien iedragā ne tik spēcīgu komandu iespējas iekļūt izslēgšanas spēlēs, tām tiekot iedalītām “nāves grupā” ar diviem futbola grandiem, kur izredzes tikt ārā no grupas ir ļoti mazas. Jaunajā formātā komandām katrā kārtā būs jātiekas pret atšķirīgu pretinieku. Kā arī komandām, kurām pēc pašreizējā formāta grupu turnīra izskaņā nebūtu vairs iespējams kvalificēties izslēgšanas spēlēm, tagad būs papildus iespēja pierādīt sevi izslēgšanas spēļu kārtās. 

Tajā pašā laikā, daudzi uzskata, ka interesantāks Čempionu līgas formāts būtu, ja turnīram pievienotu mazāku valstu līgas turnīra uzvarētājus. Tā vietā, lai savstarpēji spēlētu komandas, kuras jau vairākas reizes gadā tiekas viena pret otru, skatītājiem būtu iespēja vērot, piemēram, Slovēnijas un Grieķijas čempionu cīņu.

Daudzi arī pauž viedokli, ka kvalifikācijas sadalījumam pa valstīm būtu jābūt vienlīdzīgam. Uz “papīra” tas nozīmē vairāk atšķirīgu līmeņa komandu savstarpējās spēles, kas varētu būt nevienmērīgi, taču mazāku valstu klubi un līgas nekad neuzlabosies, ja tiem nebūs pēc kā tiekties.

Komentēt

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Vairāk Futbols