Seko mums

Futbols

Statistika: Pasaules kausa kvalifikācija aizvadīta… godam?

Statistika: Pasaules kausa kvalifikācija aizvadīta… godam?

Latvijas futbola izlase noslēgusi Pasaules kausa kvalifikācijas ciklu, kur pēdējos divos mačos tā arī nezaudēja. Lai gan tas nekādi neietekmēja mūsu pozīciju apakšgrupā, kur tika ieņemta priekšpēdējā vieta sešu komandu konkurencē, parādītā spēle lika priecāties ne vienā vien spēlē.

Cīņā par otro vietu klūp pret… Latviju

Latvija tika ielozēta G apakšgrupā kopā ar Nīderlandi, Turciju, Norvēģiju, Melnkalni un Gibraltāru. Viss šajā grupā notika, kā iepriekš paredzēts – mūsu futbolisti ieņems piekto vietu, holande būs grupas līdere, bet cīņā par otro vietu iesaistīties pārējās trīs vienības. Lai gan daudziem šķita, ka jaunajiem un perspektīvajiem norvēģiem varētu būt pa spēkam izcīnīt vismaz otro vietu, tas neizdevās. Vienu brīdi cīņā bija arī melnkalnieši, taču galu galā augstāk par ceturto vietu neizdevās uzkāpt.

Cīņā par kāroto otro pozīciju tieši abām šīm komandām kāju priekšā pielika Latvijas valstsvienība. 7. septembra spēlē savā laukumā, lai saglabātu cerības par cīņas turpinājumu uz iekļūšanu Pasaules kausa “play-off”, Melnkalnei latvieši bija jāuzvar. Taču mūsējie izturēja mājinieku spiedienu, un spēle noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu.

Tāpat arī norvēģu uzdevums, kuri pēdējo reizi pamatturnīrā spēlēja 1998. gadā, bija izcīnīt vismaz otro vietu. Cerības samazinājās līdz minimumam, kad grupas priekšpēdējā spēlē Oslo viņi nespēja uzvarēt Latviju, bet sapnis pavisam izgaisa mačā pret Nīderlandi, kur piedzīvots zaudējums ar 0:2.

Savukārt, turki par šo maču iznākumiem varēja gavilēt, jo viņiem pēdējā spēlē bija jāuzvar Melnkalni, kas tika izdarīts ar rezultātu 2:1, taču beigu beigās šajā mačā būtu pieticis arī ar neizšķirtu. Desmit spēļu laikā vienīgā komanda, kas Latvijai nezaudēja punktus bija Nīderlande, kas nozīmē, ka spējām ar teju visām komandām vismaz vienā spēlē cīnīties kā līdzīgs ar līdzīgu. Un to pierāda arī gūto un zaudēto vārtu statistika.

Vārtu attiecība – labākā starp sava līmeņa komandām

Komandas tika sadalītas deviņās apakšgrupās – piecās bija sešas komandas, bet četrās grupās spēkojās piecas Eiropas futbola izlases (tajās nebija komandas no zemākā izlozes groza). Starp visām piekto un sesto vietu ieguvējām Latvijas izlasei ir vismazākā vārtu bilance (-3), turklāt, ja pievelkam klāt ceturto vietu ieguvējas no A līdz E apakšgrupai, tad tikai vienai komandai ir tāda pati – Bosnijai un Hercogovinai. 

Gūto vārtu statistikā starp visām šīm izlasēm labāka par mums ir tikai Islande, kura iesitusi 12 vārtus pret mūsējo 11. Ielaisto vārtu ziņā (14) savā apakšgrupā esam spējuši uzrādīt trešo labāko rezultātu – par mums sliktāk klājies ne tikai Gibraltāram (43), bet arī Turcijai (16) un Melnkalnei (15). Turklāt starp visām piekto un sesto vietu ieguvējām esam pārliecinoši labākie – tuvākā sekotāja ir tā pati Islande ar 18 ielaistiem vārtiem.

Vai tas ļauj cerēt uz kaut ko labāku nākamajos atlases ciklos, rādīs laiks, taču pagaidām mums jāsamierinās ar 136. vietu FIFA rangā pasaulē un D jeb zemāko grupu UEFA Nāciju līgā.

Komentēt

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Vairāk Futbols