Seko mums

Futbols

Rezultatīvākie brīvsitienu izpildītāji Eiropas futbola vēsturē

Scanpix

Rezultatīvākie brīvsitienu izpildītāji Eiropas futbola vēsturē

Sauthemptonas pussargs Džeimss Vords Prauss sāk pietuvoties Anglijas Premjerlīgas visu laiku rezultatīvākā vārtu guvēja no brīvsitiena atzīmes titulam, esot tikai viena precīza sitiena attālumā. Iedvesmojoties no tā, apkopojam precīzākos standartsituāciju izpildītājus Eiropas labāko līgu vēsturē.

5. Djego Maradona (62)

Buenosairesas provincē dzimušais Maradona, katru reizi atrodoties laukumā, pārsteidza skatītājus ar savu bumbas kontroles tehniku. 1986. gada Pasaules kausa labākais spēlētājs bija arī pazīstams ar prasmi iegriezt bumbu gar spēlētāju sieniņu, ko reti kurš tajā laikā bija izkopis.

Viņam bija unikāla pieeja standartsituāciju izpildē. Tā vietā, lai atkāptos dažus soļus atpakaļ, lai iegūtu vairāk spēka, viņš bieži vien stāvēja tuvu pie bumbas. Maradonas brīvsitieni bija apbrīnojami spēcīgi. “Napoli” kluba leģenda raidīja bumbu ar tādu spēku, ka tā bieži vien pārvietojās neparedzamā veidā, tādējādi apgrūtinot vārtsarga iespējas paredzēt tās trajektoriju. Viens no Maradonas slavenākajiem brīvsitieniem sekoja 1984./1985. gada sezonā pret tiešākajiem konkurentiem Turīnas “Juventus”.

4. Lionels Mesi (62)

Mesi mačā pret Panamas izlasi 24. martā guva vārtus no brīvsitiena spēles 89. minūtē. Ar šiem vārtiem viņš panāca Maradonu kopējā gūto vārtu skaitā. Lai gan argentīnietis vienmēr ir bijis labi zināms kā viens no daudzpusīgākajiem futbolistiem pasaulē, interesanti, ka profesionālās karjeras pirmos sešos gados viņš nebija Barselonas galvenais brīvsitienu izpildītājs. 2012. gada 20. martā Mesi guva trīs vārtus pret “Granada” un kļuva par Katalonijas kluba visu laiku rezultatīvāko futbolistu ar 232 vārtiem. Tajā brīdī tikai pieci tika gūti pēc tiesneša svilpes.

Vienpadsmit gadus vēlāk viņš sevi ir apliecinājis kā vienu no labākajiem brīvsitienu izpildītājiem vēsturē. 53 vārti gūti “Barcelona” un Parīzes “Saint-Germain” kreklā, desmit – Argentīnas. 2022./2023. gada sezonā gūti četri vārti no brīvsitiena. Kopš 2015./2016. sezonas sākuma Pasaules kausa ieguvējs ar attālu izrāvienu ir bijis precīzākais sitienu izpildītājs ar 29 vārtiem Eiropas top līgās. Tuvākais sekotājs –  Džeimss Vords Prauss ar 18 vārtiem.

3. Deivids Bekhems (65)

Ne velti ir Pasaulē zināms izteiciens “Bend it like Beckham”. Tas, kā angļu futbola ikona spēja iegriezt bumbu, lielākajai daļai futbolistu rādās tikai sapņos. Pašlaik viņš vēl ir rezultatīvākais vārtu guvējs Anglijas Premjerlīgas vēsturē no brīvsitieniem ar 18 precīziem sitieniem. Taču iepriekšminētajam Vordam Prausam ir tikai par vienu vārtu guvumu mazāk (17). Bekhems Premjerlīgā brīvsitienus raidīja vārtos ar 9,3% rezultativitāti. Jāizceļ, ka Prauss sit ar fantastisku 14,8% precizitāti.

265 spēles “United” sastāvā aizvadījušais pussargs gan mūžīgi būs saglabājis savu vārdu vēstures grāmatās ar savu prasmi “ielikt” bumbu precīzi vārtu augšējā stūrī. Zīmīgākais vārtu guvums, protams, raidījums spēles pieliktajā laikā pret Grieķijas izlasi 2001. gadā, kas garantēja vietu Anglijas izlasei 2002. gada Pasaules kausā.

2. Ronaldinju (66)

Ronaldinju iemiesoja Brazīlijas futbola kultūru. Viņš bija zibenīgi ātrs, bet bumbas kontroles tehnika bija neatkārtojama, turklāt praktiski vienmēr skaisto spēli aizvadīja ar smaidu uz sejas. 2006. gada UEFA Čempionu līgas vērtīgākais spēlētājs savā karjeras pīķī bija aizraujošākais spēlētājs, kuru vērot Eiropā.

Nozīmīga daļa no viņa spēles bija standartsituācijas un brīvsitieni. Brazīlis šos sitienus izpildīja ar lielu ātrumu, tajā pašā laikā spējot bumbu gan iegriezt, gan pārcelt pāri pretinieku izvietotajām sieniņām. Viņa izpildītie sitieni atšķīrās ar to, ka lielākā daļa tika izpildīta atrodoties bumbai no teju 90 grādu leņķa. 2002. gada Pasaules kausa ieguvējs arī izcēlās ar izteiktu radošumu esot vienam no retajiem, kurš mēdza raidīt sitienus zem spēlētāju izvietotās sieniņas.

1. Žuninju (77)

Neviens labāko brīvsitienu izpildītāju saraksts nav iedomājams bez Žuninju. Apgalvot, ka viņš ir visu laiku labākais brīvsitienu izpildītājs nebūtu diži kontroversiāli. Žuninju īpašu padarīja tas, ka viņam vienmēr izdevās atrast veidu, kā trāpīt vārtos neatkarīgi no tā, cik tāla distance bija līdz vārtiem.

Brazīļa repertuārā ir vārtu guvumi no 20, 30 un pat 40 metru attāluma, izcili atstrādājot prasmi, ar kādu spēku jāraida bumba. 44 no viņa 100 gūtajiem vārtiem Lionas “Olympique” sastāvā bija tieši no brīvsitiena atzīmes. Kopumā Žuninju karjeras laikā guva 131 vārtus 507 spēlēs, tātad, vairāk kā puse tika gūta ar brīvsitiena palīdzību. Bez šaubām, viens no iespaidīgākajiem rekordiem futbola vēsturē, kuru pārspēt būt ļoti grūti.

Vairāk Futbols