Seko mums

Futbols

Latvijas futbola izlase nokrīt par vienu vietu FIFA pasaules rangā

Scanpix

Latvijas futbola izlase nokrīt par vienu vietu FIFA pasaules rangā

 Latvijas vīriešu futbola izlase atjaunotajā Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) pasaules rangā ieņem 134.vietu.

Salīdzinot ar iepriekšējo rangu jūnija beigās, Latvija atrodas par vienu vietu zemāk. Latvijas izlase pēc Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēm jūnija sākumā, kurās tika piedzīvotas divas neveiksmes, vairāk spēles pagaidām nav aizvadījusi. Nākamie mači Latvijas futbolistiem paredzēti septembrī. Latvijas izlases rekords FIFA rangā ir 45.vieta, kas tika sasniegts 2009.gadā. Savukārt antirekords ir 148.pozīcija 2017.gadā.

Igaunijas izlase noslīdējusi par vienu pozīciju zemāk uz 111.vietu, bet Lietuvas valstsvienība no 145.vietas pakāpusies uz 144.pozīciju. No Latvijas futbola izlases pretiniecēm 2024. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā rangā visaugstāk – sestajā vietā – ir Horvātija, Velsa ieņem 35.pozīciju, Turcija ir 41., bet Armēnija atrodas 90.vietā.

FIFA ranga pirmajā desmitniekā izmaiņu nav un pirmo vietu joprojām ieņem Pasaules kausa ieguvēja Argentīna, kurai seko attiecīgi Francija un Brazīlija. Anglija atrodas ceturtajā vietā, piektā ir Beļģija, sesto vietu ieņem jau minētā Horvātija, septītajā pozīcijā ierindojas Nīderlande, astotā ir Itālija, kamēr devīto un desmito vietu ieņem attiecīgi Portugāle un Spānija. Savukārt Meksika, kas triumfēja CONCACAF Zelta kausā, pakāpusies par divām pozīcijām uz 12.vietu.

Izmantotie avoti: LETA

Vairāk Futbols