-
-
autors
Karlis
Pēdējos gados Mančestras “City” ir spilgti izrādījuši dominanci angļu futbolā – kopš 2017. gada izcīnīti četri no pieciem iespējamajiem Premjerlīgas čempiona tituliem. 1937./1938. gada sezonā Mančestras “City” kļuva par vienīgo komandu vēsturē, kas pēc līgas titula izcīnīšanas nākamajā gadā izkrituši no Anglijas futbola elites. Par amizanto “City” sezonas stāstu pirms 85 gadiem šodienas rakstā.
“City” uzvar, “United” izkrīt
Arī 1936./1937. gada sezonā Mančestrā valdīja zilā krāsa, “City” 57 punkti un izcīnīts līgas tituls – 42 spēlēs iegūtas 22 uzvaras, 13 neizšķirti un septiņi zaudējumi. Gūto vārtu ziņā pārliecinoša pirmā vieta ar 107 precīziem sitieniem. Otrā rezultatīvākā komanda bija “Derby County” ar 96 gūtiem vārtiem. Triumfu līgā nodrošināja gūto vārtu skaits, jo aizsardzībā vien sestais labākais rādītājs – 61 ielaisti vārti. Dalīts labākais aizsardzības rādītājs togad bija starp Londonas “Arsenal” ar “Charlton” komandām – 49 ielaisti vārti.
Dzelžainā aizsardzība rezultējās turnīra tabulā, otro vietu ieņemot “Charlton” ar 54 punktiem, trešie – “Arsenal” ar 52 punktiem. Labāko komandu piecinieku noslēdza rezultatīvā “Derby County” (49) un
Vulverhemptonas “Wanderers” (47). Papildus prieku “City” līdzjutējiem sagādāja fakts, ka no augstākās Anglijas profesionālās futbolu klubu līgas tā gada sezonā izkrita Mančestras “United”, kas spēja izcīnīt vien 32 punktus.
“United” ar vārtu attiecību -23 uzrādīja dalītu sliktāko vārtu attiecību līgā kopā ar Boltonas “Wanderers”, bet izkrišanas zonā Mančestras komandai 22 klubu konkurencē pievienojās Šefīldas “Wednesday”.
Rezultatīvākā komanda Premjerlīgā… izkrīt no tās
Tuvojoties nākamajai, 1937./1938. gada sezonai, “City” tika uzskatīti kā vieni no galvenajiem favorītiem uz titulu, taču izbraukuma spēles komandai piepeši bija kļuvušas neatšķetināmas – 21 izbraukuma spēlē tikai divas reizes izcīnītas uzvaras un sešās spēlēs panākts neizšķirts.
Mājas mačos “City” otrs augstākais apmeklētāju skaits, vidēji ik maču noskatoties 53340 skatītājiem. Komandas fani un savs laukums gan nesniedza iecerētos panākumus – tikai 15. vieta tabulā pēc iegūto punktu skaita mājās. 12 uzvaras, divi neizšķirti un septiņi zaudējumi. Galvenā problēma nesekmīgajā sezonā – aizsardzība. Pilsētnieku uzbrucēji laukumā savu darbu veica ļoti produktīvi, 42 spēlēs iesitot 80
vārtus, kas bija labākais rādītājs līgā, otrajā vietā pēc gūto vārtu skaita atstājot “Everton”
vienību ar 79 vārtiem.
Taču ielaistie 79 vārti bija trešais sliktākais rādītājs, un šoreiz uzbrucēju rezultativitāte visas sezonas garumā komandu neglāba no tā, ko neviens negaidīja. Atšķirībā no 2011. gadā, kad “City” filmas sižeta cienīgā veidā izcīnīja Premjerlīgas titulu, gūstot uzvaras vārtus 94. minūtē, 1938. gadā notika pilnībā pretējais. Mančestra pirms sezonas pēdējā mača atradās 16 vietā ar 36 punktiem, taču tikpat daudz punktu bija iekrājušas arī “Stoke”, “Birmingham City”, “Portsmouth” un “Grimsby Town” vienības.
Visas četras minētās komandas izcīnīja uzvaru sezonas pēdējā mačā, tikmēr “City” zaudējums
izbraukumā pret “Huddersfield”, kas rezultējās izkrišanai no Anglijas futbola elites vien sezonu pēc triumfēšanas tajā. Tā bija bija vienīgā no astoņām lejasgala komandām ar pozitīvu vārtu bilanci, tādējādi “City” kļuva par vienīgo klubu kam izdevies gūt visvairāk vārtus Anglijas futbola augstākajā līmenī sezonas ietvaros, taču neatrast atbildi, kā iespraukties starp 20 (tolaik līgā bija 22 komandas un uz zemāko līgu izkrita divas) stiprākajām angļu komandām.
