Seko mums

Futbols

Iespēja otro reizi šogad pabojāt nervus turkiem

AFP/Scanpix

Iespēja otro reizi šogad pabojāt nervus turkiem

Pēc lieliski aizvadītā mača pret G grupas favorīti Nīderlandi, pēc nelielas atpūtas jāaizvada jau nākamā 2022. gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēle. Pirmdien, 11. oktobrī, Daugavas stadionā atkal tiks uzņemti viesi, šoreiz no Turcijas, pret kuriem jau vienu punktu šajā ciklā izdevies izcīnīt.

Latvijai mazāk ielaistu vārtu

Lai gan mūsējie savā apakšgrupā ieņem piekto vietu sešu komandu konkurencē, jāpiemin, ka esam ielaiduši mazāk vārtu kā mūsu nākamie pretinieki. Latvijas izlase septiņās aizvadītajās spēlēs bumbu no sava vārtu tīkla kasījuši ārā 11 reizes, kamēr Turcijai ir 14 ielaisti vārti (no tiem seši pret Nīderlandi). Taču, ja turkiem ir otra sliktākā vārtu attiecība starp savām konkurentēm G apakšgrupā, tad gūto vārtu ziņā viņiem klājas daudz labāk. Mūsu grupā labāk klājies tikai Nīderlandei (23), bet 17 precīzie sitieni turku izpildījumā pašlaik ir piektais labākais rādītājs visā Eiropā.

Viens no iemesliem – visos aizvadītajos kvalifikācijas mačos Turcija spējusi gūt vārtus. Arī graujošajā spēlē pret Nīderlandi, kur jau pirmajā puslaikā tika nopelnīta sarkanā kartīte, turki 93. minūtē tomēr spēja gūt goda vārtus. Tāpat trīs goli arī pret perspektīvo Norvēģiju cikla atklāšanas spēlē, kur spēle tika uzvarēta ar 3:0.

Latvieši precīzi bijuši par desmit reizēm mazāk, taču aizsardzība dara savu – vārtu attiecība (-4) ir labākā starp visām komandām, kas savās apakšgrupās ieņem 5. un 6. vietas (piecās no desmit grupām ir tikai piecas komandas). Gan turkiem, gan latviešiem piektdien bija grūtas spēles – Turcija savā laukumā nospēlēja 1:1 ar Norvēģiju, bet, kā jau minēts, Latvijai izdevās intrigu noturēt līdz pēdējai minūtei pret Nīderlandi, zaudējot tikai ar 0:1.

Latvija 21. gadsimtā Turcijai nekad nav zaudējusi

Latvijas un Turcijas futbola izlases šajā atlases ciklā jau tikušās, kad 30. martā pie rezultāta 1:3 šķita, ka viss ir izšķirts. Turki, spēlējot savā laukumā, sapriecājās par agru, zaudēja modrību, ko mūsējie izmantoja, spējot rezultātu izlīdzināt un novest līdz galam -3:3. Taču interesantākais fakts šo komandu savstarpējos dueļos ir tas, ka Latvija nekad šai valstsvienībai nav zaudējusi – ne oficiālos, ne arī pārbaudes mačos.

Pirms 2022. gada Pasaules kvalifikācijas turnīra savā starpā Latvija ar Turciju 21. gadsimtā tikusies piecas reizes. Leģendārākās spēles bija 2004. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas “play-off”, kur pirmajā mačā Skonto stadionā ar 1:0 izdevās uzvarēt. Pēcāk Stambulā latvieši atspēlējās no 0:2, ar ko pietika, lai pirmo un līdz šim vienīgo reizi vēsturē iekļūtu finālturnīrā.

Nākamā tikšanās reize bija tikai pēc 10 gadiem, 2013. gada 28. maijā pārbaudes mačā, un arī tur mūsējies izdevās atspēlēties no divu vārtu deficīta, turklāt divreiz – spēle noslēdzās 3:3. Vēl pēc diviem gadiem abas izlases tika ielozētas vienā kvalifikācijas grupā uz 2016. gada Eiropas čempionātu, un abas spēles noslēdzās ar identisku rezultātu – 1:1.

Atskaitot uzvaru Skonto stadionā, pārējos piecos mačos Turcija vienmēr izvirzījusies vadībā, bet mūsu futbolisti spējuši spēli salauzt un atspēlēties. Lielas izredzes uz to, ka mūsējie to izdarīs šoreiz, nevajadzētu likt, jo turkiem, lai turpinātu cīņu par iekļūsu Pasaules kausā, pret Latviju noteikti nepieciešama uzvara. Viņi uz Rīgu brauks savā labākajā sastāvā ar uzbrukuma līderi Buraku Jilmazu priekšgalā, kurš guvis četrus vārtus – vienus arī pret Latviju.

Mača laiks – 11. oktobris, plkst. 21:45.

Komentēt

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Vairāk Futbols