Seko mums

Futbols

Gutkovskis – pirmais latvietis, kas izpelnās uzmanību FIFA videospēlē

Newspix via ZUMA Press/Scanpix

Gutkovskis – pirmais latvietis, kas izpelnās uzmanību FIFA videospēlē

FIFA sadarbībā “Electronic Arts” jeb tautā pazīstamu kā EA futbola videospēli izdod jau teju 20 gadu. FUT jeb “Football Ultimate Team” sadaļa ir kopš 2014. gada, un pirmo reizi tur uzspīdējis arī kāds latvietis. Vladislava Gutkovska sniegums Polijas Ekstraklasē nepalika nepamanīts, un viņš kā pirmais no saviem tautiešiem izpelnījies īpašu savu kartīti.

27 gadus vecais Latvijas izlases uzbrucējs uz Poliju pārcēlās 2016. gadā, un viņa pirmā komanda bija “Termalica”, bet jau trešos sezonu Gutkovskis ir Čenhostovas “Rakow” īpašums. Savu karjeras uzplaukuma viņš piedzīvoja iepriekšējā sezonā, kad 29 vietējās līgas mačos latvietis izcēlās ar deviņiem vārtiem un sešām rezultatīvām piespēlēm. 

 

 

Ar katru sezonu viņa rezultativitāti “Rakow” rindās tikai augusi, taču šķita, ka šī sezona varētu būt izņēmums. Līdz pagājušajai nedēļai, kad Gutkovskim izdevās savu kontu papildināt uzreiz ar četriem gūtiem vārtiem, turklāt viņš to paveica viena puslaika ietvaros. 

Katru nedēļu FIFA videospēlē tiek izvēlēti 23 attiecīgā laika periodi, spēles veidotājuprāt, labākie no visas pasaules profesionālajām futbola līgām, un viņiem tiek piešķirts “Gold Team of The Week” īpašais statuss. Un Gutkovska pokers izpelnījās šādu uzmanību.

Pašlaik Gutkovskim ir pieci vārti 15 mačos, un līdz sezonas beigām atlicis aizvadīt vēl 18 spēļu, tāpēc Gutkovskim ir visas iespējas gan uzlabot savu iepriekšējo sezonu sniegumu, kā arī varbūt atkārtot vēlreiz šo sasniegumu un iekļūt starp kādas nedēļas pasaules labākajiem futbolistiem. Turklāt “Rakow” pašlaik ar septiņu punktu pārsvaru pār tuvāko sekotāju Varšavas “Legia” ir turnīra līderi, kas nozīmē – Polijas kausam un Superkausam viņam ir labas iespējas pievienot arī Polijas čempiontitulu.

Tiesa, šo visu sasniegt Gutkovskim varētu liegt savainojums, kurā viņš iedzīvojies, taču pēc pašreizējās informācijas izskatās, ka tas nav nopietns.

Jāpiebilst, ka “Rakow” vadība ir pārliecināta par latvieša spējām arī nākotnē, un lieki nevilcinājās, liekot viņam galdā jaunu līgumu līdz 2025. gadam.

Vairāk Futbols