Seko mums

Futbols

“Championship” bombardierim arī Premjerlīga nav šķērslis – Aleksandars Mitrovičs

Action Images via Reuters/Scanpix

“Championship” bombardierim arī Premjerlīga nav šķērslis – Aleksandars Mitrovičs

Premjerlīga jau uzņem pamatīgus apgriezienus, jo, lai gan komandām vēl pat nav aizvadīti desmit mači, jau iezīmējas tie spēlētāji, kas varētu kandidēt uz labākā snaipera titulu. Lai gan izteikts līderis šajā jautājumā Anglijas futbola kontekstā ir norvēģu superzvaigzne Ērlands Holanns, savas spējas uzbrukumā spējis pierādīt arī serbs Aleksandars Mitrovičs. Turklāt ne tikai šosezon.

No Beļģijas līdz Premjerlīgai

Šī 28 gadus vecā snaipera veikumi jau vairākkārt par sevi likuši runāt – 2014./2015. gada sezonā, pārstāvot beļģu “Anderlecht” Mitrovičam 37 vietējās augstākās līgas mačos 20 reižu izdevās sist bumbu pretinieku vārtos. Ar savu sniegumu palīdzēja komandai togad regulārajā sezonā izcīnīt trešo vietu. Tā bija pirmā reize spēlētāja profesionālajā karjerā, kad sezonas ietvaros kādā līgā Mitrovičam izdevās būt pārākam par saviem konkurentiem. Turklāt bija viens no galvenajiem kaldinātājiem uzvarā Beļģijas superkausā – sešās spēlēs četri vārti.

Šis viņa panākums nepalika aizkadrā, jo nākamajā sezonā par viņu lielu interesi izrādīja “Newcastle”, kas ļāva serbam nonākt Premjerlīgā. Tur gan vairs neizcēlās ar tik ražīgu sniegumu, taču tāpat statistika pietiekami solīda – kopā viņš Ņūkastlas komandas kreklu uzvilka 72 mačos, izceļoties ar 17 vārtiem un desmit rezultatīvām piespēlēm.

Tad 2018. gada sākumā uz īri tika nodots tolaik vēl “Championship” jeb pēc spēka otrajā Anglijas otrajā līgā spēlējošajai “Fulham”, kas beigās rezultējās diezgan ievērojamā transfērā. Londonas klubs Mitroviču iegādājās par kopumā 24,7 miljoniem eiro un, domājams, šo gājienu ne uz brīdi nav nožēlojuši.

“Fulham” – Mitroviča komanda

Lai gan 21. gadsimta sākumā “Fulham” Premjerlīgā ir bez lieliem panākumiem, tā tomēr bija stabila vērtība līdz pat 2014. gada pavasarim. Tur tapa skaidrs, ka komanda pirmo reizi 15 gadu laikā izkritīs no Anglijas augstākās futbola sabiedrības, un nespēja tur atgriezties līdz pat 2018. gadam. Tieši Mitrovičš bija tas papildinājums, uz kuru gūlās visa atbildība uzbrukumā. 

Neraugoties uz to, ka komandai tā ne tuvu nebija veiksmīgākā sezona (19. vieta un atgriešanās “Championship”), Mitrovičs guva trešdaļu jeb 11 no visiem 34 “Fulham” gūtajiem vārtiem Premjerlīgā. Jau šķita, ka 2019./2020. gada sezonas rezultātu viņam būs grūti pārspēt – 26 goli 40 “Championship” mačos, taču spilgtākais rezultāts viņa karjerā bija vēl tikai priekšā.

2021./2022. gada sezonā komandas līderis uzstādīja jaunu līgas rekordu, gūstot 43(!) vārtus un palīdzot “Fulham” trešo reizi piecu sezonu laikā atgriezties Premjerlīgā.

 

 

Līdzīgi kā Benzemā, arī Mitrovičs, šķiet, jo vecāks, jo meistarīgāks uzbrukuma smailē, jo pašlaik ar septiņiem gūtiem vārtiem ir otrs labākais snaiperis uzreiz aiz Holanna. Arī Serbijas valstsvienībā līdz šim precīzāka spēlētāja par viņa nav bijis, jo 74 spēlēs gūtie 49 vārti ir visu laiku labākais rādītājs. Un izskatās, ka pulveris viņam vēl sauss.

 

 

 

Nākamās spēles ar talantīgo uzbrucēju varēsim vērot jau pavisam drīz, šajā nedēļas nogalē, kad 1. oktobrī plkst. 17:00 tiks “Fulham” uzņemts “Bournemouth”, bet nedēļu vēlāk – 9. oktobrī plkst. 16:00 izbraukumā jācīnās ar citu Londonas komandu “West Ham”.

Komentēt

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Vairāk Futbols