Seko mums

Futbols

Būt vai nebūt – FK Valmiera trīs spēļu attālumā no pirmā Virslīgas titula

Valmiera FC foto

Būt vai nebūt – FK Valmiera trīs spēļu attālumā no pirmā Virslīgas titula

Pēc aizvadītām 33 spēļu kārtām Valmieras klubs ir iekrājis jau 78 punktus, tuvākajiem konkurentiem “Riga FC” 75 punkti, “RFS” – 71. Šobrīd aktuālākais jautājums Latvijas futbola dienaskārtībā – vai futbola Virslīgas tituls pirmo reizi pēdējo septiņu gadu laikā pametīs Rīgas apkārtni?

Ar atlikušām trīs spēļu kārtām, teorētiski abas galvaspilsētas komandas vēl var izcīnīt Virslīgas titulu taču reālistiski titula atņemšanu Valmierai pēdējā sezonas nogrieznī apdraud “Riga FC”. Viktora Moroza trenētajiem “RFS” šonedēļ gaidāmas divas svarīgas izbraukuma spēles,  ceturtdien atbildes spēle UEFA konferences līgā pret Skotijas “Hearts”, un svētdien 12:30 tikšanās pret Virslīgas līderiem Valmieru. Novembri “RFS” uzsāks ar spēli 3. novembrī pret prestižo Fiorentina vienību, kam sekos spēle 6. novembrī pret Liepāju. Latvijas futbola sezonu “RFS” noslēgs ar pilsētas derbiju pret “Riga FC” 12. novembrī.

“Riga FC” kalendārs blīvāks – 29. oktobrī spēle pret jaunajiem Latvijas kausa čempioniem “FK Auda”, tad nedēļa, lai sagatavotos uz 6. oktobra spēli pret “Tukums 2000”, kas kopš 3. septembra nav zaudējuši nevienu spēli. Tukumam pēdējās septiņās spēlēs ir izdevies izcīnīt četras uzvaras un trīs neizšķirtus. Tad attiecīgi iepriekš minētais Rīgas derbijs.

Valmieras atbalstītājiem šosezon ir bijuši vairāki iemesli priecāties par komandas sniegumu:

Pagājušosezon, Valmierai pēc aizvadītām 28 spēļu kārtām izdevās iekrāt 62 punktus un ieņemt otro vietu Virslīgas tabulā, kas ir kluba visu laiku lielākais panākums. Šogad pēc aizvadītām 28 kārtām, Valmierai izdevās savu līdz šim labāko rezultātu uzlabot par nepilnu divu uzvaru tiesu – 67 punkti 28 spēlēs.

Jūnija izskaņā Valmiera pārspēja “Riga FC” ar 2:0, īpaši zīmīgu uzvaru padarīja fakts, ka tā bija komandas 15 uzvara pēc kārtas. Tā ir atkārtota garākā sasniegumu sērija Latvijas futbola līgu vēsturē.

Arī letiņi var iesist – Raimonds Krollis šajā Virslīgas sezonā ir paspējis izcelties ar 22 vārtu guvumiem, kļūstot par pirmo spēlētāju kopš 2014. gada, kurš Latvijas futbola elitē ir guvis vismaz 20 vārtus. Tuvākais sekotājs ir Andrejs Iļičs no “RFS” ar 16 vārtu guvumiem

Kā pašreizējās līdervienības galvenais treneris Jurģis Kalns pauda: “Viss joprojām ir mūsu rokās, nav nekādas panikas”. Komandai ir atlikušas trīs spēles, šo svētdien, 12:30 spēle pret “RFS”, kas noteikti vēl nav atmetuši ar roku cerībai par titula nozagšanu svarīgākajā sezonas brīdī. 6. novembrī sekos izbraukums uz Salaspili, kur jātiekas ar “Super Nova” vienību. Lai gan atrodas Virslīgas tabulas pēdējā vietā, “Super Nova” ir pierādījuši, ka par zemu viņus novērtēt nevar. Ļoti iespējams, tieši “Super Novas” pārsteidzošā uzvara izbraukumā pār “RFS” Virslīgas 24. kārtā būs iegāzusi Rīgas komandas iespējas uz čempiona titula godu. Valmieras pēdējais mačs šosezon 12. novembrī, Liepājā. Šosezon bilance savstarpējās cīņās – divas uzvaras Valmierai, viena Liepājai. Arī Liepāja ir motivēti noslēgt sezonu uz veiksmīgas nots, jo atrodas vien piecu punktu attālumā no “RFS” turnīra tabulā. Liepājnieki tēmē uz iespēju startēt Eiropas konferences līgas kvalifikācijas kārtā, ar ko tiek apbalvota otrās un trešās vietas īpašniece Virslīgā.

Atgādinot – vienāda punktu skaita gadījumā vispirms tiek skatītas abu komandu savstarpējās spēles un šajā gadījumā pārsvars pieder Valmieras komandai pār “Riga FC”- 1:2, 3:0, 2:0 un 3:1.

Valmierai priekšā trīs ļoti sarežģītas spēles, kur likmes nevarētu būt augstākas.

Komentēt

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Vairāk Futbols