Seko mums

Futbols

Bijušais Portugāles futbola izlases galvenais treneris Santušs apstiprināts Polijas izlases galvenā trenera amatā

Scanpix

Bijušais Portugāles futbola izlases galvenais treneris Santušs apstiprināts Polijas izlases galvenā trenera amatā

Fernandu Santušs, kurš decembrī atkāpās no Portugāles vīriešu futbola izlases galvenā trenera amata, turpmāk vadīs Polijas valstsvienību, otrdien oficiāli paziņoja Polijas Futbola federācija.

Santušs jau pirmdien tika manīts Varšavas lidostas VIP zonā un jaunumi par trenera pievienošanos kļuva tikpat kā oficiāli, kad federācija vakarā izziņoja preses konferenci. Viņš pārņems pienākumus no Česlava Mihņeviča, kura vadībā Polija apstājās Pasaules kausa finālturnīra izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā.

Portugālis Santušs būs trešais ārzemnieks Polijas izlases galvenā trenera amatā aiz nīderlandieša Leo Benhakera un sava tautieša Paulu Souza.

68 gadus vecais Santušs 2014.gadā Portugāles izlases trenera amatā nomainīja Paulu Bentu. 2016.gadā viņa vadībā komanda kļuva par Eiropas čempioni un 2019.gadā uzvarēja arī UEFA Nāciju līgā. Pēc ceturtdaļfināla nepārvarēšanas 2022.gada Pasaules kausa finālturnīrā Santušs atkāpās no amata.

Savas trenera karjeras laikā Santušs vadījis tādas pazīstamas Portugāles komandas kā “Porto”, Lisabonas “Benfica” un “Sporting”. Tāpat viņš trenējis arī klubus Grieķijā – Atēnu vienības AEK un “Panathinaikos”.

Savukārt 2010.gada vasarā viņš kļuva par Grieķijas izlases galveno treneri, ko aizveda arī līdz 2014.gada Pasaules kausa finālturnīram, kurā komanda spēja izkļūt no apakšgrupas un izstājās izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā.

Vairāk Futbols