Seko mums

Futbols

Atceroties Latvijas futbola leģendu Andreju Rubinu

Atceroties Latvijas futbola leģendu Andreju Rubinu

Šī gada vasarā mūžībā vien 43 gadu vecumā devās viens no kādreizējiem Latvijas futbola Andrejs Rubins. Viņa mūžīgai piemiņai piedāvājam nelielu atskatu uz lieliskā futbola karjeras līkločiem.

Rubins spēlēja kreisās malas pussarga pozīcijā, un Latvijas valsts izlasē aizvadīja 117 spēles, kas ir otrs augstākais rādītājs valstsvienībā. Viņa talants laukumā vienmēr bija pamanāms, kas rezultējās garā profesionāla futbolista karjerā. Kopumā spēlētājs nospēlēja 275 spēles klubu līmenī, savā veiksmīgākajā sezonā pārstāvot Rīgas “Skonto” zelta paaudzes komandu. Rīdzinieks ir trīskārtējs Latvijas čempions, kā arī devās starta sastāvā visās trīs 2004. gada Eiropas čempionāta finālturnīra spēlēs.

 

 

Kā spēlētājs Andrejs pēdējo reizi kreklu uzvilka 2012. gadā, pēc tam pievēršoties savu zināšanu un prasmju nodošanai nākamajām paaudzēm, trenējot jaunos futbolistus Ikšķilē, kā arī esot daļai no treneru korpusa futbola komandā “Ogre”. 2019. gadā kļuva par FK “Auda” galveno treneri, savukārt, 2022. gadā pārcēlās uz Jūrmalas “Spartak”.

Trīskārtējā Latvijas un Azerbaidžānas čempiona prasmes un patīkamo personību sociālajā tīklā “Twitter”, pieminēja arī vairāki simti cilvēku ārpus Latvijas robežām, lielākajai daļai esot Anglijas Premjerlīgas kluba “Crystal Palace” atbalstītājiem. Tieši viņš 2000. gada palīdzēja klubam iekļūt līgas kausa pusfinālā ar fantastisku tālšāvienu no 27 metriem pret “Liverpool”.

Arī spēlētāja bijušais treneris “ērgļu” sastāvā Alans Smits par Andreju tviterī izteicās kā klusu, nepretenciozu un jauku cilvēku ar limitētām angļu valodas zināšanām. Šogad tika izdota Rubina autobiogrāfijas grāmata «Es sēdēju tikai vienreiz», kurā Andrejs atklāti stāsta par savu sarežģīto dzīves ceļu, daudzajiem pārbaudījumiem un lielā futbola aizkulisēm.

Izsakām līdzjūtību Andreja Rubina ģimenei, draugiem un sportista talanta cienītājiem.

Komentēt

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Vairāk Futbols