Seko mums

Futbols

Astoņi fakti par Pasaules kausu, kurus tu iepriekš nezināji

Astoņi fakti par Pasaules kausu, kurus tu iepriekš nezināji

Šoziem mēs pieredzējām vienu no pārsteigumiem piesātinātākajiem Pasaules kausa grupu turnīriem. Tā noslēdzošās spēles nelika vilties – Kamerūnas izlasei uzvarot Brazīliju un Šveicei aizsūtot mājās Serbiju. Pēc 12 dienu nepārtrauktas drāmas esam apkopojuši astoņus pārsteidzošākos faktus par grupu turnīru, ko, iespējams, nezināji.

Neviena komanda neuzvar visas trīs spēles apakšgrupā

1998. gadā Pasaules kausā tika veiktas izmaiņas grupu turnīra izspēlē. Līdz tam turnīrā dalību ņēma 24 izlases, kuras tika sadalītas sešās grupās pa četri. Gadā, kad Francija rīkoja čempionātu (1998), izlašu skaits tika palielināts uz 32.

Šo 22 gadu laikā, šis bija pirmais Pasaules kausa grupu turnīrs, kurš noslēdzās, nevienai komandai
neiegūstot maksimālo punktu skaitu. Ražīgākās izlases pēc trīs aizvadītām spēlēm bija Anglija, Nīderlande un Maroka, visām izcīnot septiņus punktus. Starp šīm komandām labākā vārtu bilance bija angļiem, kuri iekrāja +7 (Nīderlandei +4, Marokai +3).

13 no 13

Džamals Musiala spēli pret Kostariku noslēdza ar 13 veiktajiem dribliem garām pretiniekiem, kas bija mača labākais rādītājs, un, kā izrādās, tas bija otrs labākais rādītājs Pasaules kausa vēsturē. Rekords pašlaik pieder leģendārajam Nigērijas izlases futbolistam Džejdžejam Okočam ar 15 veiktiem dribiliem 1994.
gada Pasaules kausā, mačā pret Itāliju.

Lukaku un Marokas izlase

Romelu Lukaku spēlē pret Horvātiju otrajā puslaikā guva augstāku xG koeficientu nekā Maroka visās trīs grupu turnīra spēlēs. xG ir rādītājs, ko izmanto, lai noteiktu komandas vai spēlētāju radīto vārtu gūšanas iespēju skaitu. xG galvenais mērķis ir objektīvi attēlot veikto sitienu bīstamību. Tātad, Marokas xG trīs grupu turnīra spēlēs – 1,35, Romelu Lukaku xG otrajā puslaikā pret Horvātiju – 1,98.

Runājot par Lukaku, jāpiemin arī Beļģijas izlases fiasko. Šis bija pirmais turnīrs kopš 1998. gada, kad beļģi izstājās no Pasaules kausa grupu turnīrā. Tam sekoja izlases galvenā trenera Roberto Martinesa atkāpšanās no amata, kuru viņš ieņēma kopš 2016. gada augusta. 79 mačos Beļģijas izlase spāņu speciālista vadībā vidēji spēlē guva 2,29 punktus.

Vecākais Francijas izlasē

Tunisijas kaujinieciskajā 1:0 uzvarā pār Franciju Stīvs Mandanda 37 gadu un 247 dienu vecumā kļuva par vecāko spēlētāju, kurš ņēmis dalību Francijas izlasē. Šis rekords nebija pārspēts vairāk kā 20 gadu, kad 2000. gada 2. septembrī vārtsargs Bernārs Lamā aizvadīja spēli pret Angliju (1:1), esot 37 gadus un 146 dienas vecs.

Mesī un grupu turnīri

Pirmais lielais pārsteigums Katarā bija Argentīnas 1:2 zaudējums pret Saūda Arābijas izlasi. Pēc spēles daudzi sociālajos tīklos pauda, ka Dienvidamerikas čempioni nespēs izcīnīt vietu izslēgšanas spēlēs. Fakts gan ir tāds, ka Lionels Mesī nekad savā profesionālajā karjerā nav noslēdzis turnīru grupu spēlēs.
Fakts attiecināms arī uz aizvadītajām spēlēm kluba ierindās (“Barcelona” un “PSG”).

Ar 700+ piespēlēm mačā var nepietikt uzvarai

Atgriežoties pie xG statistikas – Vācijas izlase uzrādīja augstāko rādītāju Pasaules kausā, taču otro četrgades turnīru pēc kārtas nespēja kvalificēties izslēgšanas spēlēm. Šeit gan jāizceļ Japānas izlases kvalitāti, jo, kopš tiek veikta detalizētāka statistikas uzskaitīšana (1966. gads), ir bijuši vien divi gadījumi, kad komanda ir zaudējusi spēli, tajā veicot vairāk kā 700 piespēles. Viena no tām bija Japānas 2:1 uzvara pār Vāciju pirmajā spēļu kārtā, otra – Japānas 2:1 uzvara pār Spāniju noslēdzošajā grupu turnīra spēlē.

Simpātiskā Japāna

Noslēdzot arī par Japānas izlasi – spēlē pret Spāniju E grupas uzvarētāji pabeidza vien ar 17,7% bumbas kontroli. Šis ir zemākais fiksētais rādītājs Pasaules kausa vēsturē. Lai gan Japānai Pasaules kausā pienākušas beigas sāpīgā zaudējumā pēcspēles sitienu sērijā pret Horvātiju, šī Japānas izlase noteikti saglabāsies čempionāta skatītāju atmiņās kā viens no vispatīkamākajiem pārsteigumiem.

Vairāk Futbols