Seko mums

Futbols

110 miljonus vērtajam spēlētājam beidzot deva iespēju Pasaules kausā

Scanpix

110 miljonus vērtajam spēlētājam beidzot deva iespēju Pasaules kausā

Starp 15 vērtīgākajiem spēlētājiem Pasaules kausā tikai viens no viņiem nebija izpelnījies vietu savas valstsvienības pamatsastāvā pirmajās divās grupu turnīra spēlēs, un tas ir Fils Foudens. Pēc transfermarkt.com datiem viņš ir trešais potenciāli ienesīgākais spēlētājs Pasaules kausā, atpaliekot vien aiz Vinisiusa Žuniora (120 milj. €) un Kiliana Mbapē (160 milj. €). Foudenam arī būtu jābūt pamatsastāva spēlētājam, skaidrojums tam šodienas rakstā.

Pēc aizvadītām divām kārtām savas vienīgās spēles laika minūtes Foudens aizvadīja pret Irānas izlasi, laukumā pavadot 21 minūti. Anglijas Premjerlīgas ietvaros daudzpusīgais spēlētājs ir stabila Mančestras “City” vērtība. 14 spēlēs Stokportā dzimušais futbolists 79% gadījumu laukumā devies pamatsastāvā. Kopumā šajās spēlēs gūti septiņi vārti un atdotas trīs rezultatīvas piespēles, caurmērā iesaistoties 25% no gūto vārtu skaita. Ārpus Premjerlīgai, Foudenam arī gūti vārti Čempionu līgā 4:0 uzvarā pār seškārtējiem UEFA Eiropas līgas uzvarētājiem “Sevilla FC”, kuri gan neaizvada to veiksmīgāko sezonu. Anglijas izlases rezultatīvākais spēlētājs Veins Rūnijs pirms trešās grupu turnīra spēles pauda viedokli, ka tehniski Foudens ir talantīgākais spēlētājs valstsvienībā, kuram būtu jābūt arī atslēgas spēlētājam komandas pamatsastāvā. “Es domāju, ka, ja tev ir tāds talants kā Foudens, tev viņam jādod iespēju spēlēt. Viņš tagad ir cita līmeņa spēlētājs, salīdzinot ar to, kuru redzējām “Euro 2020” gada turnīrā, kad viņš nebija spējīgs parādīt ko īpaši lietderīgu.”

Pirmo grupu turnīra spēli angļi komfortabli uzvarēja ar 6:2. Izlases treneris Gerets Sautgeits “City” pussargam deva iespēju spēles 70. minūtē pie rezultāta 4:1, laukumu atstājot “West Ham United” pussargam Deklanam Raisam. Divdesmit minūšu laikā Foudens parādīja atzīstamu sniegumu. Veiksmīgi iesaistījās izlases pārejās uzbrukumā, kā arī skatītājiem demonstrēja kvalitatīvu bumbas kontroles tehniku. Tikmēr Meisons Mounts, potenciālais, pretinieks par vietu sākumsastāvā, starp uzbrucējiem izskatījās visneefektīvākais. Nepārprast, “Chelsea” spēlētājs nenospēlēja slikti, taču Foudens izskatījās kā lielāks drauds pretiniekiem uzbrukumā. Daudzi gaidīja, ka spēlē pret ASV izlasi Foudens būs sākumsastāvā Maunta vietā, bet nevar arī īpaši pārmest Sautgeitam par to, ka lielākoties palika pie spēlētāju vienpadsmitnieka kurš bija spējīgs gūt četrus vārtus 62 minūšu laikā pirmajā spēlē. Pret ASV angļi uzbrukumā izskatījās bezzobaini, starp uzbrūkošajiem spēlētājiem varētu izcelt tikai jaunā talanta Belingema sniegumu, bet viņš tika nomainīts 68. minūtē. Mačā pret ASV Foudens netika laists laukumā, uz maiņu nākot Grīlišam, Hendersonam un Rešfordam. Neviens uz maiņu nākušais spēlētājs nespēja īpaši mainīt spēles ritmu. Pēc spēles Soutgeits izteicās: “Mēs nedomājām, ka šī spēle bija paredzēta, lai Foudens spēlētu viduslīnijā, jo viņš šajā pozīcijā nespēlē kluba ierindā.” Tiesa, ka Foudens “City” sastāvā, galvenokārt, spēlē uzbrucēja pozīcijā, bet viņš noteikti ir spējīgs spēlēt kā pussargs un sniegt komandai papildus radošumu, ko viņš arī pierādīja spēlē pret Velsu.

Līdzīga situācija pirmajā spēļu aplī bija novērojama ar Portugāles izlases uzbrucēju Rafaelu Leau, kurš ir viens no bīstamākajiem spēlētājiem portugāļiem dodoties uzbrukumā, bet sākumsastāvā pret Ganas izlasi iekļauts netika. “AC Milan” pārstāvim gan tika sniegta iespēja spēles 77. minūtē un viņš to izmantoja trīs minūtes vēlāk gūstot vārtus ar pirmo pieskārienu mačā, Portugāles 3:2 uzvarā. Pirmdienas spēlē pret Urugvaju, Leau tika atalgots ar 22 spēles laika minūtēm.

Pēc neveiksmīgā 0:0 snieguma pret ASV turnīra pirmajā aplī bija paredzams, ka Soutgeits lūkosies tieši pussargu līnijas uzlabošanā, jo Keina vieta uzbrukumā Anglijas izlasē ir praktiski iekalta. Lielāka daļu skatītāju bija patīkami pārsteigti, ka Rešfordam deva iespēju pievienot ātrumu uzbrukumam, un atklāti sakot, pēc pēdējās spēles vērtējot, tā nebija tā pārsteidzošākā ideja. Soutgeits arī noteikti secināja to, ka būtu jādod iespēja 2000. gadā dzimušajam pussargam noslēdzošajā grupu turnīra spēlē. Viņš ir izcils bumbas piespēlētājs ar aci uz veiksmīgu noslēdzošo bumbu padošanu, ko lieliski arī apliecināja spēlē pret Velsu. Foudens ir spējīgs spēlēt vairākās pozīcijās, viņš veiksmīgi iederas kreisajā uzbrukuma flangā, vai arī, kā “False 9”, bet tikpat labi var arī nospēlēt uzbrūkošā pussarga pozīcijā. “City” uzbrucējs mačā pret Velsu demonstrēja lieliskus bumbas driblus, viens no tiem arī rezultējās nopelnītā brīvsitienā tieši ārpus soda laukumam, ko Rešfords bija spējīgs filigrāni realizēt. Foudens arī atzīmējās ar gūtiem vārtiem, kuros var izcelt viņa spēju pārredzēt laukumu, atrodot pareizo vietu kur atrasties pretinieku soda laukumā. Domājams, ka ar sniegumu pret Velsu Soutgeitam nāksies apdomāt vai Maunts patiesi sniedz lielāku pienesumu komandas radošumam uzbrukumā, kā Foudens.

Vairāk Futbols