Seko mums

Cits Sports

“Tour de France” pirmo reizi 117 gadu laikā noslēgsies ārpus Parīzei

Scanpix

“Tour de France” pirmo reizi 117 gadu laikā noslēgsies ārpus Parīzei

2024.gadā prestižais daudzdienu velobrauciens “Tour de France” noslēgsies ar individuālā brauciena finišu Francijas pilsētā Nicā, ceturtdien paziņoja sacensību organizētāji.

Finišs pārcelts uz Nicu no Parīzes pirmo reizi kopš 1905.gada, jo tikai piecas dienas pēc “Tour de France” pēdējā posma Parīzē norisināsies olimpiskās spēles. Jau iepriekš tika nolemts, ka “Tour de France” sāksies nedēļu ātrāk nekā tas ir ierasts, lai velobrauciens nepārklātos ar Olimpiādi.

Nica iepriekš ir uzņēmusi “Tour de France” posmus 37 reizes, kā arī divas reizes tajā norisinājās sacensību pirmais posms – 1981. un 2020.gadā.

“Nica ir jauka pilsēta, kuru zina visapkārt pasaulei,” teica tūres direktors Kristians Pridoms. “Pilsēta atrodas skaistā apvidū un piedāvā lielisku trasi noslēdzošajam posmam. Būsim priecīgi pēc tam atgriezties Parīzē un Elizejas laukos 2025.gadā.”

Tāpat daudzdienu sacensības noslēgsies ar individuālo braucienu pirmo reizi kopš 1989.gada.

Pirmais Tour de France velobrauciens notika 1903. gadā. Tika plānots, ka sacīkste notiks no 31. maija līdz 5. jūnijam un tajā būs pieci etapi, startējot Parīzē, bet piestājot arī Lionā, Marseļā, Bordo un Nantē. Ar laiku tika pievienota arī Tulūza, lai nebūtu pārlieku gari pārbraucieni Francijas dienvidos.

Pirmajā Francijas tūrē triumfēja Moriss Garēns, kurš bija ātrākais pirmajā, kā arī pēdējos divos etapos. Pēdējās vietas īpašnieks no viņa atpalika par teju 65 stundām. Garēns sacīksti aizvadīja ar vidējo ātrumu 25,68 km/h.

2024.gadā Francijas tūre ir plānota laikā no 29.jūnija līdz 21.jūlijam.

Vairāk Cits Sports