Seko mums

Cits Sports

Rastorgujevs atgriežas Pasaules kausa apritē bez kļūdām šaušanā

Scanpix

Rastorgujevs atgriežas Pasaules kausa apritē bez kļūdām šaušanā

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs piektdien Hohfilcenē, Austrijā, pēc vienas sezonas pārtraukuma Pasaules kausa apritē atgriezās ar izcīnītu piekto vietu desmit kilometru sprintā.

Rastorgujevs tikai sesto reizi karjerā iekļuva labāko pieciniekā sprintā.

Rastorgujevs šaušanā guļus bija nekļūdīgs un tā brīža līderim Juhannesam Tīngnesam Bē zaudēja 13 sekundes. Arī šaušanā stāvus Latvijas biatlonists aizvēra visus mērķus un trasē atriezās ar 42 sekunžu deficītu pret J.T.Bē un apmēram deviņas sekundes aiz otrās pozīcijas.

Finišējot apmēram pusei no 105 sprinta dalībniekiem, Rastorgujevs ieņēma piekto vietu un šo pozīciju saglabāja arī tad, kad otro šaušanu beidza visi sportisti.

Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) pagājušā gada septembrī par antidopinga noteikumu pārkāpumu – neatrašanos noteiktajā vietā trīs reizes gada laikā – piesprieda Rastorgujevam 18 mēnešu diskvalifikāciju, kas noslēdzās 11.septembrī. Alūksnietis Pasaules kausa apritē bija gatavs atgriezties iepriekšējā nedēļā Kontiolahti notikušajā pirmajā posmā un bija iekļauts 20 kilometru individuālās distances pieteikumā, taču Starptautiskā Biatlona savienība (IBU) konstatēja, ka tā kļūdaini pielaidusi Rastorgujevu startam, jo viņam nebija izpildīts kvalifikācijas normatīvs.

Rastorgujevs devās uz Zviedriju, kur līmeni zemākās sacensībās – IBU Kausā – izpildīja kvalifikācijas normu, turklāt nedēļu noslēdza ar trešo vietu sprinta sacensībās.

Sestdien notiks iedzīšanas sacensības sievietēm un 4×7,5 kilometru stafete vīriešiem, bet svētdien – iedzīšanas sacensības vīriešiem un 4×6 kilometru stafete sievietēm.

Trešais Pasaules kausa posms no 15. līdz 18.decembrim notiks Francijas trasē Anesī-Legrānā Bornānā, kamēr noslēdzošais no desmit Pasaules kausa sacensību posmiem paredzēts martā Oslo.

Vairāk Cits Sports