Seko mums

Citi sporta veidi

Trīs skaļākie panākumi Latvijas sportā 2021. gadā

Trīs skaļākie panākumi Latvijas sportā 2021. gadā

Strauji tuvojas 2021. gada noslēgums, tāpēc ir atbilstošs brīdis atskatīties uz to, kas šogad sastrādāts. Mums šogad aiz muguras gan Rīgā rīkotais Pasaules čempionāts hokejā, gan Vasaras olimpiskās spēles, gan daudzi citi notikumi, kuros ar dažādiem sniegumiem startējuši Latvijas sportisti. Piedāvāsim divas rakstu sērijas ar veiksmīgākajām un neveiksmīgākajām latviešu epizodēm.

Hokeja izlase kvalificējas Olimpiskajām spēlēm

Nesenākais no šeit apskatītajiem sasniegumiem 2021. gadā ir no komandas, kas iekļuvusi arī mūsu neveiksmīgāko notikumu sarakstā – Latvijas hokeja izlase. Bez Pasaules čempionāta hokejā Rīgā šogad norisinājās vēl viens ļoti nozīmīgs turnīrs – kvalifikācija Pekinas ziemas olimpiskajām spēlēm. Tur mūsu komandai pretī stājās Ungārijas, Itālijas un Francijas izlases.

Ar pirmajām divām izlasēm tikām galā vairāk kā pārliecinoši – 6:0 pret itāļiem un graujošais 9:0 pret Ungāriju (astoņas ripas tika sabērtas trešajā periodā). Lai gan favorīti izšķirošajā spēlē bija letiņi, pieredze rāda, ka ne vienmēr spējam tikt galā svarīgos brīžos pat ar šķietami vājākiem pretiniekiem.  Trešajā periodā rezultāts vēstīja 2:0, bet tad francūži vienus vārtus atguva, kas gandrīz astoņiem tūkstošiem skatītāju un pašiem spēlētājiem “Arēnā Rīga” krietni pakutināja nervus. Taču mūsējie iegūto pārsvaru spēja noturēt, kas pēc viena turnīra izlaišanas ļāva Latvijas hokeja izlasei atkal kvalificēties olimpiskajām spēlēm.

Latvijai Tokijas zelts 3×3 basketbolā

Latvieši – Kārlis Lasmanis, Agris Čavars, Nauris Miezis un Edgars Krūmiņš – uz Tokiju devās ar izsēto otro numuru. Par galvenajiem favorītiem tika uzskatīti serbi, kuriem turnīra gaitā mūsējie zaudēja (16:22), taču turnīra kalendārs viņiem izrādījās pārāk smags, jo pusfinālā paklupa pret krieviem (10:21). 

Arī mūsējiem ceļš uz finālu nebija viegls, jo tika zaudēts arī beļģiem (20:21) un tiem pašiem krieviem (15:19), taču izšķirošajos brīžos tika ielikts nākamajā ātrumā, izcīnītas četras uzvaras pēc kārtas, tai skaitā ar 21:18 ļoti dramatiskā cīņā par zeltu pārspēta Krievija. Tas ļāva izcīnīt pašu pirmo zeltu šī sporta veida vēsturē, kā arī vienīgo Latvijai Tokijas olimpiskajās spēlēs.

Plēsnieka bronza

Vienu no lielākajiem pārsteigumiem šajā olimpiādē sagādāja svarcēlājs Artūrs Plēsnieks, kurš svarcelšanas sacensībās svara kategorijā līdz 109 kilogramiem izcīnīja trešo vietu. B grupā labāko rezultātu – 388 (177+211) kilogrami – sasniedza Tunisijas pārstāvis Aimens Bača, bet piecu sportistu konkurencē trešo vietu tobrīd ieņēma lietuvietis Arns Sidiskis – 343 (156+187) kilogrami.

Plēsnieks A grupā sacensības sāka ar pārliecinoši paceltiem 175 kilogramiem. Arī 180 kilogrami, kaut arī grūtāk, tika pacelti pārliecinoši. Savukārt jauns Latvijas rekords – 183 kilogrami – šoreiz nebija pa spēkam, nespējot fiksēt stieni iesēdienā, taču tik un tā varējām priecāties par bronzas medaļu.

Komentēt

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Vairāk Citi sporta veidi