Seko mums

Citi sporta veidi

Točs: “Pludmales volejbols ir brīnišķīga spēle – vari uzvarēt jebkuru un zaudēt jebkuram.”

AFP/Scanpix

Točs: “Pludmales volejbols ir brīnišķīga spēle – vari uzvarēt jebkuru un zaudēt jebkuram.”

Savā pirmajā cīņā Tokijas smiltīs Pļaviņš/Točs, kuri turnīrā izsēti ar 14.numuru, ar 2-1 (13:21, 21:19, 15:11) pārspēja Krasiļņikovu un Stojanovski, kuriem Tokijā ir otrais numurs. Ar divām uzvarām divās spēlēs Pļaviņš/Točs B apakšgrupā ieņem pirmo vietu un ir nodrošinājuši vietu izslēgšanas turnīrā.

Pludmales volejbols ir brīnišķīga spēle, kurā var uzvarēt jebkuru un zaudēt jebkuram, par pārsteidzošo Latvijas dueta Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs panākumu ceturtdien Tokijas olimpisko spēļu grupas turnīrā pār pasaules čempioniem no Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) komandas Vjačeslavu Krasiļņikovu un Oļegu Stojanovski, sarunā ar žurnālistiem pēc mača teica Točs.

“Jūtamies labi, jo šī bija tikai mūsu pirmā spēle. Pirmajā mūsu pretiniekiem čehiem tika piešķirts zaudējums,” pēc nozīmīgās uzvaras teica Točs. “Pirmais sets bija ļoti grūts, jo vējš bija nedaudz mainījies, bet mums bija bijis tikai viens treniņš centrālajā laukumā, kā arī trīs minūtes iesildīšanās pirms cīņas. Taču otrajā setā mēs bijām atpakaļ spēlē un uzvarējām, darot to pašu, ko iepriekš. Varbūt mazāk kļūdoties. Pludmales volejbols ir brīnišķīga spēle – vari uzvarēt jebkuru un zaudēt jebkuram. Šoreiz uzvarējām mēs.”

“Katrs gads un katrs turnīrs ir savādāks – sajūtas, ēdināšana, karstums,” Latvijas dueta bloķētājs teica, jautāts par iepriekšējiem diviem zaudējumiem pret pasaules čempioniem., kuri tika piedzīvoti 2019.gadā.

“Divi Covid-19 gadi ļoti daudz ko ir mainījuši,” piebilda trešajās olimpiskajās spēlēs startējošais Pļaviņš. “Arī mūsu spēlē, mūsu gatavošanās procesā. Kad sākas olimpiskās spēles un ir šāds vējš, nekad nevar zināt, ar ko tas beigsies,” Latvijas pāra aizsardzības spēlētājs deva mājienu par Japānu sasniegušās vētras paliekām.

“Vari braukt uz olimpiskajām spēlēm un pat netikt laukumā, kā tas sanāca Čehijas sieviešu duetam,” par neprognozējamību turpināja Točs, uzslavējot Čehijas duetu Ondržejs Perušičs un Davids Šveiners, kuri pēc Covid-19 ierobežojošajiem pasākumiem spēja atgriezties laukumā un uzvarēt Meksikas pāri. “Viņi šo uzvaru nopelnīja.”

Pirmo spēli nācās gaidīt divas dienas ilgāk, nekā plānots, jo pirmdienas spēlē pret čehiem latviešiem tika piešķirta uzvara bez došanās laukumā.

“Mums ir olimpiskie čempioni 3×3 basketbolā. Visu nedēļu skatījāmies, kā viņi spēlē,” uz jautājumu par pavadīto laiku, gaidot pirmo spēli, atbildēja Pļaviņš. “Turklāt viņi dzīvo blakus istabiņā. Nē, viņi skaļi nesvinēja pēc uzvaras, un mēs esam viņiem par to ļoti pateicīgi.”

“Pirms spēles 3×3 basketbolisti mums teica, ka nekas nav neiespējams,” piebilda Pļaviņš.

Šī sezona līdz šim duetam lielus panākumus nav nesusi. Turklāt tajā aizvadīts maz spēļu. “Šis mums ir labākais rezultāts sezonā jau tagad,” saka Pļaviņš.

“Pirmajā setā Mārtiņu kārtīgi pamocīju ar piespēli, jo mana [otrā] piespēle “nostaigāja”. Arī krieviem bija tas pats, taču Krasiļņikovs ar savu ātrumu labāk tika ar to galā. Man gan vajadzēja jau pirmajā setā viņu vairākas reizes nobloķēt. Viņš izsita caur rokām. Vējš ieviesa savas korekcijas. Šī bija pirmā diena, kad mēs trenējamies vai spēlējam un šitā uzpūš,” skaidroja Točs.

Viņš piebilda, ka pēc pirmā seta neko savā spēlē Latvijas duets nemainīja. “Mēs zinājām, ko viņi dara. Ar viņiem esam daudz trenējušies, arī šogad Dubaijā bijām ar viņiem kopā treniņnometnē. Vienreiz nobloķēju, un viņi sāka domāt. Tas ir tāpat kā boksā, kad vienreiz izlaiž sitienu un sāk likt roku priekšā sejai. Šeit bija kas līdzīgs – Mārtiņš pacēla bumbu aizsardzībā, viņi sāka kaut ko mainīt. Es vienreiz nobloķēju, viņi atkal sāka mainīt, bišķi sabijās, pieturēja roku, un tad mēs arī savācām punktus. Tā bija otrā setbumba. Mārtiņš pacēla un iesita,” stāstīja Točs.

“Trešajā setā es paprasīju, lai bumba pēc manas serves iekrīt laukumā. Krievi palaida bumbu garām, un tā iekrita laukumā pa līniju. Reizēm tā gadās,” savu veiksmīgo epizodi servējot raksturoja Pļaviņš.

Vējainie apstākļi prasīja citu pieeju, un labāk laika apstākļiem piemērojās latvieši.

“Tieši šajā vējā varēja izdomāt ko jaunu. Bieži vien nostājies blokā vai aizsardzībā, vai izvēlies vietu, bet uzreiz, piemēram, cēliens sanāk galīgi greizs. Un uzreiz mainās scenārijs. Vairāk bija nestandarta rīcības, improvizācijas,” uzsvēra Madonā dzimušais Latvijas pāra bloķētājs.

“Man liekas, ka šādos laika apstākļos katram ir jātiek galā pašam ar sevi, un pirmajā setā mēs netikām galā. Savukārt krievi spēlēja brīvi, jo bija pārliecināti, ka  mūs vinnēs, jo mēs neesam devuši viņiem iemeslu tā nedomāt,” atzina Mārtiņš. “Otrajā setā sakārtojām savu spēli, pirmkārt, servju uzņemšanu un līdz ar to – arī uzbrukumu un piespēles. Un tad uzreiz bija viens mums veiksmīgs bloks un aizsardzība, kas, man liekas, bija otrajā setā, un pēdējā izspēle trešajā setā.”

Nākamā spēle būs ar Meksikas duetu.

“Grūtākais mums būs tas, ka nekad ar viņiem neesam spēlējuši,” saka Pļaviņš. “Mēs zinām, ka viņiem ir labs bloķētājs, kuram pāri bumbu ir grūti dabūt. Ja tagad Stojanovskim bija grūti dabūt bumbu pāri, krievam pieskaroties bumbai, tad Meksikas pāra bloķētājam pat brazīlietis Evandru Oliveira, kuram augums ir 2,10 metri, nevar sist pāri. Līdz ar to atliks meklēt padusīti kā šodien vai piemērot kādu līdzīgu taktiku, un būs jāskatās, ko viņi dara uzbrukumā.”

Točs uzteica nākamo pretinieku cīņassparu, cīnoties līdz galam, bet Pļaviņš atgādināja, ka spēlē pret OKR komandu meksikāņiem bija sešas netveramas serves, bilstot, ka OKR vienībai pret latviešiem trijos setos tādas bija tikai divas, bet pašiem – viena.

“Tāpēc viņi ir jaudīga komanda ne tikai blokā, bet arī uz serves līnijas. Tā nebūs viegla pastaiga,” brīdina 2012.gada spēļu Londonā bronzas medaļas ieguvējs pārī ar Jāni Šmēdiņu Pļaviņš.

Viņš arī apliecināja, ka bijis gatavs spēlēt jau trešajā dienā pēc ierašanās Tokijā, taču pirmā spēle sanākusi tikai astoņas – deviņas dienas vēlāk. Arī Točs piebalsoja, ka atjaunošanās procesam kalendārs ar brīvajām dienām ir labs, bet pārāk daudz laika sanāk pārdomām, un var ieslīgt rutīnā.

Divās līdzšinējās duetu cīņās 2019.gadā pārāki bija pasaules čempioni.

Pirmajā cīņā Pļaviņš/Točs bez došanās kortā saņēma uzvaru pret čehiem Ondržeju Perušiču un Davidu Šveineru (11.). Perušičam spēlēt neļāva pozitīvs Covid-19 tests.

Savukārt pasaules čempioni Krasiļņikovs un Stojanovskis pirmajā mačā ar 2-1 (24:26, 21:15, 18:16) pieveica Meksikas duetu Hosue Gastons/Hosē Rubio (23.).

Ceturtdien Čehijas duetam tika dota zaļā gaisma atgriezties kortā un viņi ar rezultātu 2-1 (17:21, 21:16, 16:14) uzvarēja meksikāņus.

Dalību astotdaļfinālā nodrošinās visu sešu grupu divas labākās komandas, kā arī divas labākās trešo vietu ieguvējas. Vēl divas vietas astotdaļfinālā vienā “laimīgo zaudētāju” mačā noskaidros pārējās četras trešās vietas ieņēmējas.

Olimpiskie čempioni tiks noskaidroti 8.augustā.

Komentēt

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Vairāk Citi sporta veidi