Seko mums

Citi sporta veidi

Ostapenko psiholoģiskā trillerī “nolauž” Kasatkinu un iekļūst Vimbldonas trešajā kārtā

ZUMAPRESS.com/Scanpix

Ostapenko psiholoģiskā trillerī “nolauž” Kasatkinu un iekļūst Vimbldonas trešajā kārtā

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko ceturtdien Vimbldonas turnīrā sasniedza trešo kārtu, trešajā setā piecreiz zaudējot savas serves geimus. Ostapenko (WTA 34.) otrajā kārtā ar 6-1, 3-6, 8-6 pieveica Darju Kasatkinu no Krievijas, kura WTA rangā atrodas pozīciju zemāk.

Ostapenko lieliski sāka cīņu, uzvarot trīs geimus pēc kārtas. Pirmajā no tiem viņa ar savu servi uzvarēja “sausā”, otrajā uzvarēja, pretiniecei, servējot un atvēlot tikai vienu uzvarētu izspēli, bet trešajā, lai arī nedaudz ilgākā cīņā, nedeva pretiniecei breikbumbas, uzvarot ar sitienu šķērsām laukumam pa sānu līniju – 3-0.

Līdzīgā ceturtajā geimā visu izšķīra divi Ostapenko bumbiņas raidījumi tīklā geima beigās – 3-1. Toties nākamo geimu viņa beidza ar lielisku sitienu no gaisa, bet, pretiniecei servējot, sesto geimu uzvarēja “sausā” – 5-1. Arī septītajā geimā Latvijas tenisiste nebija apstādināma, 22 minūtēs ar lielisku servi pabeidzot setu – 6-1.

Otro setu ar uzvarētu savas serves geimu uzsāka Kasatkina, kura otrajā geimā ieguva arī spēlē pirmo breikpunktu, ko Ostapenko atspēlēja uzbrukumā. Tomēr trīs kļūdas pēc kārtas noveda pie 2-0 Kasatkinas labā.

Jau nākamajā geimā Latvijas tenisiste ieguva trīs breikpunktus pēc kārtas, no kuriem realizēja otro, atbildot uz pretinieces otro servi ar sitienu no ērtās puses šķērsām laukumam – 1-2. Tūlīt ar vēl vairākiem teicamiem sitieniem stūros Ostapenko panāca arī 2-2.

Līdz tam garāko geimu spēlē Ostapenko pagarināja ar videoatkārtojuma pieprasīšanu. Tas apliecināja, ka Latvijas tenisiste nedaudz trāpījusi pa sānu līniju, un Kasatkinai pēc it kā šķietami jau uzvarēta geima nācās atgriezties no sava soliņa uz serves līnijas. Geimu ar vēl divām labām atbildēm uz Kasatkinas otro servi pa stūriem savā labā pabeidza Ostapenko – 3-2.

Jau nākamajā geimā Ostapenko deva pretiniecei trīs breikpunktus pēc kārtas. Pirmais tika atspēlēts ar tīkla palīdzību, bumbiņai pārveļoties Kasatkinas laukuma pusē, otrais tika gūts uzbrukumā, bet trešo pasniedza pretiniece, sitot autā pēc mačā garākās izspēles. Geimu saglābt gan neizdevās – 3-3, bet nākamo pārliecinoši uzvarēja Kasatkina.

Vinnējot desmito no 11 pēdējām izspēlēm, Kasatkina panāca 5-3 savā labā, bet nākamajā geimā bumbiņu pēc viņas serves Ostapenko nedabūja pāri tīklam – 6-3 krievu tenisistes labā.

Trešo setu Ostapenko sāka ar zaudētu savas serves geimu, Kasatkinai pēc Latvijas tenisistes sitiena autā no gaisa realizējot pirmo no divām breikbumbām.

Jau nākamajā geimā Ostapenko ieguva trīs pēc kārtas breikbumbas, realizējot otro – 1-1. Zaudēto savas serves geimu sērija turpinājās, Ostapenko sitot tīklā – 2-1 Kasatkinas labā, bet Ostapenko nākamo geimu uzvarot “sausā”.

Arī nākamajā geimā servētājas problēmas turpinājās, Kasatkinai iegūstot trīs breikbumbas pēc kārtas. Visas tika atspēlētas – ar spēli no gaisa, ar netveramu otro servi un labu izspēli. Tomēr ceturtās breimbumbas izspēle beidzās ar Ostapenko sitienu tīklā – 3-2 pretinieces labā.

3-3 tapa, kad Latvijas tenisiste ļāva pretiniecei uzvarēt tikai vienā izspēlē, geimu pabeidzot ar sitienu šķērsām laukumam pēc Kasatkinas saīsinātā sitiena. Tikai vienu izspēli uzvarēja Kasatkina arī septītajā geimā, Ostapenko kļūstot par pirmo no abām tenisistēm, kura trešajā setā uzvarējusi savas serves geimu – 4-3.

Pēc Ostapenko sitiena autā viņas piemēram sekoja arī Kasatkina – 4-4. Pēc Ostapenko sitiena autā no gaisa Kasatkina ieguva lielisku iespēju uzvarēt – 5-4 viņas labā. Ar sitienu no neērtās puses kreisajā līnijā Ostapenko spēli pagarināja, realizējot breikbumbu – 5-5. Nākamajā geimā Kasatkina nospēlēja stabilāk, panākot 6-5.

12.geimā Kasatkina panāca 30:0, bet Ostapenko vinnēja četrās izspēlēs pēc kārtas ar sitienu kreisajā laukuma stūrī no ērtās puses.

13.geimā Latvijas tenisiste teicami servēja pirmo servi, geimu vinnējot “sausā” – 7-6, bet nākamajā geimā panāca 30:0. Kasatkina atbildēja ar trim uzvarētām izspēlēm, taču trīs nākamās izspēles vinnēja Latvijas tenisiste, pēdējā izspēlē krievietei raidot bumbiņu tīklā – 8-6 Ostapenko labā.

Karjeras laikā abas tenisistes savā starpā iepriekš bija tikušās piecreiz, trīs spēlēs panākumu svinot Ostapenko. Pēdējā tikšanās bija pagājušajā nedēļā Īstbornas “WTA 500” turnīra ceturtdaļfinālā, kurā Latvijas tenisiste bija pārāka ar 1-6, 7-5, 6-2. Vēlāk Ostapenko šī turnīra finālā ar 6-3, 6-3 pārspēja Igaunijas pirmo raketi Aneti Kontaveitu.

Ostapenko šosezon uzvarējusi 21 no 32 spēlēm, bet Kasatkinas bilancē ir 27 panākumi 39 mačos.

Komentēt

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Vairāk Citi sporta veidi