Seko mums

Citi sporta veidi

Nadals izdara neiespējamo un kļūst par visu laiku titulētāko tenisistu

AP/Scanpix

Nadals izdara neiespējamo un kļūst par visu laiku titulētāko tenisistu

Spānijas tenisists Rafaels Nadals svētdien uzvarēja Austrālijas atklātajā čempionātā un izcīnīja savu 21. “Grand Slam” titulu, kļūstot par titulētāko tenisistu pasaulē vīriešu konkurencē. 7-5 uzvarēja planētas otro raketi Daņiilu Medvedevu no Krievijas.

Pa 20 “Grand Slam” tituliem ir serbam Novakam Džokovičam un šveicietim Rodžeram Federeram. Džokovičs grasījās spēlēt Melburnā, bet pēc ilgām juridiskām cīņām par medicīnisko atļauju piedalīties sacensībās viņam tika anulēta Austrālijas vīza, kamēr Federers dziedē savainojumu.

Nadals zaudēja pirmos divus setus, bet trešajā ar vēlu breiku panāca 1-2. Spānis uzvarēja arī nākamo setu un piektā seta piektajā geimā atņēma krievam servi, desmitajā servējot par uzvaru mačā. Nadals nonāca divu punktu attālumā no uzvaras, tomēr Medvedevs atspēlējās un panāca 5-5. Sekojošajā geimā Nadals vēlreiz nobreikoja pretinieku un 12.geimu uzvarēja “tīri”, pieliekot punktu savai uzvarai.

Atklātajā ērā Nadals ir tikai ceturtais tenisists, kurš Austrālijas turnīra vienspēļu finālā atspēlējies un uzvarējis pēc diviem zaudētiem setiem. Tāpat viņš ir trešais visu laiku vecākais “Grand Slam” čempions, savu līdz šim pēdējo titulu izcīnot 35 gadu septiņu mēnešu un 27 dienu vecumā.

Nadalam šis ir tikai otrais “Australian Open” tituls, iepriekšējo izcīnot 2009.gadā. Divi tituli viņam ir arī Vimbldonā, četri ASV un 13 – Francijā. Iepriekšējo “Grand Slam” titulu viņš izcīnīja aizpērn Francijā uz sev ierastā māla seguma.

Sieviešu konkurencē savulaik 24 un 22 “Grand Slam” titulus izcīnīja austrāliete Mārgareta Korta un vāciete Štefija Grāfa, bet amerikāniete Serēna Viljamsa ir apstājusies pie 23 trofejām.

Komentēt

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Vairāk Citi sporta veidi