Seko mums

Citi sporta veidi

Latvijas karognesēji Pekinā būs Elīza Tīruma un hokeja izlases kapteinis Lauris Dārziņš

EPA/Scanpix

Latvijas karognesēji Pekinā būs Elīza Tīruma un hokeja izlases kapteinis Lauris Dārziņš

Latvijas karognesēji Pekinas olimpiskajās spēlēs būs kamaniņu braucēja Elīza Tīruma un hokejists Lauris Dārziņš. Pirms Tokijas olimpiskajām spēlēm Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK), sekojot dzimuma līdztiesības principam, nolēma, ka katrai delegācijai būs divi karognesēji – viens vīrietis un viena sieviete.

Dārziņš, kurš būs arī Latvijas hokeja izlases kapteinis, ir piektais hokejists Latvijas vēsturē, kuram uzticēts karognesēja gods. Pirms viņa Latvijas karogu ir nesuši arī hokejisti Leonīds Vedējs, Harijs Vītoliņš, Artūrs Irbe un Sandis Ozoliņš.

“Pārstāvēsim valsti ar lielu godu, lielu atbildības sajūtu un lielu lepnumu,” teica hokejists. “Cerams, ka pēc olimpiskajām spēlēm visi sportisti, visa delegācija varēsim šeit sapulcēties vēlreiz, lai palielītos ar izcīnītajām medaļām un augstajiem sasniegumiem.”

Arī Tīruma jutās pagodināta, ka viņa būs karognesēja Pekinas olimpiskajās spēlēs. “Tas ir ļoti liels gods manās noslēdzošajās olimpiskajās spēlēs nest Latvijas valsts karogu,” pateicās kamaniņu braucēja.

Februārī gaidāmajās 2022.gada Pekinas olimpiskajās spēlēs Latviju pārstāvēs 57 sportisti.

Pekinas olimpiskās spēles notiks no 4. līdz 20.februārim.

Komentēt

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Vairāk Citi sporta veidi