Seko mums

Basketbols

Vai Porziņģis aizvada labāko sezonu savā NBA karjerā?

USA TODAY Sports/Scanpix

Vai Porziņģis aizvada labāko sezonu savā NBA karjerā?

Nacionālajā basketbola asociācijā cīņu par labāko pozīciju regulārās sezonas noslēgumā turpina Dalasas “Mavericks” un Kristaps Porziņģis. Viņš šosezon nospēlējis tikai nedaudz vairāk kā pusi līdzšinējās sezonas, taču šis skaits pietiekams, lai varētu izdarīt kaut kādus secinājumus par viņa statstiku un salīdzinātu ar iepriekšējiem gadiem.

Spēļu skaits un minūtes

Produktīvākā sezona šajā rādītājā Porziņģim bija pati pirmā, 2015./2016. gada, kad Kristaps nospēlēja teju visu regulāro čempionātu, aizvadot 72 spēles. Pēcāk katrā nākamajā viņš bijis spiests vairākas spēles izlaist, turklāt 2018./2019. gada sezonā Porziņģis ahileja saišu pārrāvuma dēļ nespēlēja nemaz. Ja latviešu centra spēlētājs aizvada visas atlikušās 27 “Mavericks” spēles, viņš šajā statistikas ailē sev ierakstīs 56 spēles, kas būtu tikai par vienu mazāk kā pagājušajā sezonā, turklāt jāņem vērā to, ka šī sezona ir saīsināta no 82 uz 72 mačiem.

Taču vai viņš nospēlēs pilnīgi visas, ir maz ticams, jo vēl astoņas reizes “Mavericks” kalendārā paredzētas spēlēs divas dienas pēc kārtas, kur potencilāli kādā viņu varētu atpūtināt. Taču šo paredzēt ir neiespējami, jo nav skaidra ne “Mavericks” atrašanās vieta tabulā, ne arī tas, kāds būs viņa veselīgas stāvoklis.

Cauri visai savai NBA karjerai, Kristaps tikai debijas sezonā vidēji laukumā pavadījis zem 30 minūtēm – toreiz tās bija 28,4, bet pēc tam divas sezonas “Knicks” rindās jau viņš bija viens no komandas vilcējspēkiem ar 32,8 un 32,4 minūtēm laukumā. Tagad pēc traumu sadziedēšanas laiks nedaudz samazinājies – pagājušajā gadā tās bija 31,8 minūtes, bet šosezon – 30,4.

Metienu precizitāte un punkti

Šajos rādītājos īpaši jāizceļ Porziņģa divpunktu metienu precizitāte, kurus viņš grozā raida ar lieliskajiem 54,7%, kas palīdzējis viņam pacelt arī kopējo procentu metieniem no spēles – 47,7%. Šie abi rādītāji ir pagaidām labākie viņa karjerā. Ņujorkas “Knicks” sastāvā viņa precīzākā sezona bija otrā – 2016./2017. gada, kad no spēles tika raidīti grozā 45% metienu, bet trīspunkta metieni ar 35,7% precizitāti.

Šosezon no distances mūsējais uzbrūk ar 36,6%, kas nav spīdošs rādītājs, bet ir vērojams uzlabojums, salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu (35,2%). Par 0,1% apsteidzot savu debijas sezonu, Porziņģis šosezon savā NBA karjerā pagaidām uzrādījis labāko rādītāju no soda metiena līnijas – 83,9%. 

Tas viss summējas 20,4 gūtos punktos vidēji mačā, kas ir viņa dalīts labākais rezultāts, nospēlētās piecās sezonās. Iepriekšējo sezonu punktu tikpat, bet pēdējā “Knicks” sezona 2017./2018. gadā viņam visvairāk gūto punktu – 48 mačos vidēji 22,7. Šī arī bija tā nelaimīgā sezona, kad Kristaps guva smago savainojumu, kā rezultātā nespēlēja teju pusotru sezonu.

Aizsardzība

Šeit visos parametros viņam sliktāki rādītāji kā iepriekšējās sezonās – Porziņģis īpaši neizceļas ar pārtvertām bumbām, šosezon vidēji spēlē vien 0,4, kas ir pagaidām sliktākais rādītājs karjerā. Pagājušajā sezonā viņam 0,7 stīli, bet vēl divus gadus iepriekš – 0,8. 

Lai gan vidējais rādītājs ir 1,6 bloķēti metieni spēlē, vairākos mačos viņš sevi pierādījis kā lielisku bloķētāju, taču arī šeit vērojams regress, ja ieskatāmies, kā veicies iepriekšējos gados (piemēram, pagājušajā sezonā viņš bloķēja precizi divus metienus vidēji spēlē). Cīņā par atlēcošajām bumbām Porziņģis tikai nedaudz iepaliek no pagājušā gada sasniegtā – 8,9 pret 9,5 vidēji mačā.

Par to, vai šo varētu nosaukt par labāko laiku viņa karjerā, noteikti jādiskutē, taču latviešu faniem jābūt priecīgiem, ka tad, kad Porziņģis spēlē, viņš uzrāda stabilus rādītājus. Posms, kurš noteikti būtu īpaši jāizceļ, ir vasarā aizvadītais sezonas noslēgums jeb Orlando “burbulis”, kur viņš deviņās spēlēs izcēlās ar vidēji 28,2 punktiem un 9,2 atlēcošajām bumbām, bet laukumā pavadīja iespaidīgās 34,6 minūtes. To pavisam noteikti varētu izcelt kā Porziņģa spožāko laiku NBA.

Pašlaik, 2020./2021. gada sezonā viņam 20,4 punkti, 8,9 atlēcošās bumbas, no kurām 1,9 izcīnītas uzbrukumā, kā arī 1,6 rezultatīvas piespēles un 1,6 bloķēti metieni.

Komentēt

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Vairāk Basketbols