Seko mums

Basketbols

Skaudrā Bertāna statistika

Skaudrā Bertāna statistika

NBA sezona, neskatoties uz to, ka spēļu norisi ik pa laikam patraucē mums visiem labi pazīstamais “Covid-19”, rit pilnā sparā. Vašingtonas “Wizards” aizvadījuši 20 mačus, kuros spējuši izcīnīt vien piecas uzvaras, tāpat arī “latviešu lāzers” Dāvis Bertāns ne tuvu nerāda to sniegumu, ko no viņa sagaidīja pirms sezonas sākuma.

Bertāna metiens buksē

Piecas uzvaras ir dalīts sliktākais rādītājs visā NBA, kas Austrumu konferencē atvēl priekšpēdējo vietu, apsteidzot vien Detroitas “Pistons”, kurai par trim zaudējumiem vairāk. Un pat neskatoties uz to, ka komandā spēlē līgas rezultatīvākais spēlētājs – Bredlijs Bīls ir vienīgais, kurš šosezon met pāri 30 punktiem spēlē (33,2) -, “Wizards” uzbrukums buksē.

Sezonas sākumā viņiem izdevās ilgāku laiku vidēji spēlē iemest 120 punktus, taču tagad no pirmās vietas noslīdējuši uz astoto, un gaidāms, ka kritiens varētu būt vēl zemāks. Pēdējos trīs mačos viņi nav guvuši vairāk par 100 punktiem, no tiem divi zaudējumi bijuši ļoti smagi – 97:199 pret Šarlotes “Hornets” un 95:122 pret Maiami “Heat”. 

“Wizards” līdz šim no tālmetienu līnijas uzbrukuši vien ar 35% precizitāti, kas ir sestais sliktākais rādītājs, un šo statistiku diemžēl pagaidām neuzlabo arī latviešu snaiperis Dāvis Bertāns. Esam pieraduši pie viņa precīzajiem metieniem – iepriekšējās divās sezonās viņš trīspunkta metienus raidīja ar 42% precizitāti, taču šogad viņam katastrofāli neveicas. 

No vidēji 7,7 izmestiem vidēji spēlē grozā krīt tikai 2,5 jeb knapi 33%, kas šogad viņam vietu trīspunkta metienu konkursā noteikti nedotu. Jāpiemin, ka metienu procents nav sazmazinājies tikai no tālienes, bet arī uzbrukumos no spēles – 34%, un soda metienos – 80,6% (pret 85,2% pagājušajā sezonā).

Komandas aizsardzība kā caurstaigājama sēta

Kopš atgriešanās no piespiedu “Covid-19” pārtraukuma sešu spēļu garumā, komanda vidēji ielaidusi 121 punktu, kas ir pārliecinoši sliktākais rādītājs visā NBA. 

Lielas problēmas ir groza apakšā – pēc nospēlētiem 10 mačiem sezona beidzās komandas pamatcentram Tomasam Braientam. Viņš gan ar 6,1 atlēcošo bumbu vidēji spēlē tāpat ievērojami atpaliek no saspēles vadītāja Rasela Vestbruka, kurš ar 9,2 bumbām ir komandas galvenais cīnītājs zem groziem.

Sezonas sākumā diemžēl atbrīvots latviešu centrs Anžejs Pasečņiks, kura vietā nāca ukrainis Alekss Lens, taču neizskatās, ka viņš šajā rādītāja varētu būt “Wizards” glābējs, jo pagaidām atzīmējies vien ar 3,9 atl. bumbām deviņās spēlēs. Visa komanda ar 43,6% visā līgā ieņem 25. vietu, bet 3,9 bloki spēlē ir priekšpēdējais rādītājs. Tāpat arī netikšana līdz saviem pretspēlētājiem novedusi pie 22,6 piezīmēm spēlē, un sliktāk šeit veicas tikai Goldensteitas “Warriors” (23,1).

Ja “Wizards” komanda grib saglābt šo sezonu un vēl iestāties rindā uz vietu izslēgšanas spēlēs, ir jāsāk uzvarēt, un pirmā iespēja būs jau šonakt plkst. 3:00, kad izbraukumā jācīnās ar Čikagas “Bulls”.

Komentēt

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Vairāk Basketbols