Seko mums

Basketbols

Porziņģis nokļuvis pareizajā(?) komandā

Porziņģis nokļuvis pareizajā(?) komandā

NBA transfēru loga beigas šokēja Latviju – Kristapu Porziņģi aizmaina uz Vašingtonas “Wizards”. Visai šai situācijai piparus piemeta tas, ka darījumā tika iesaistīts arī Dāvis Bertāns. Vētra norimusi, pagājis vairāk kā mēnesis, un pirmos secinājumus par to, kur Porziņģis nonācis, varam izdarīt.

Traumas un līgumi

Maiņas darījums, kas Latvijā basketbolam uz mirkli lika pievērsties pat tiem, kas ikdienā šim sporta veidam neseko līdzi, norisinājās 10. februāra vakarā. Tajā tika iesaistīti divi latvieši – Porziņģis no Dalasas “Mavericks” un Dāvis Bertāns no Vašingtonas “Wizards” puses. Tāpat “Wizards” iekļāva arī saspēles vadītāju Spenseru Dinvidiju.

Porziņģim līgums ir līdz 2024. gadam, bet pēc 2023. gada sezonas latvietim ir iespēja izvēleties, vai viņš vēlas palikt, vai mainīt komandu. Dāvim līgums ir 2025., taču pēdējais gads nav garantēts, savukārt, Dinvidijs “piesiets” vienai komandai ir līdz 2024. gadam. Pirms kāds no pieminētajiem spēlētājiem bija izgājis laukumā, basketbola apskatniekiem šīs darījuma analīze bija īsts saldais ēdiens. “Uz papīra” šķita, ka ieguvēji ir “Wizards”, jo komanda atbrīvojās no viena ļoti liela un viena mazāka līguma, pretī saņemot to, kas visu sezonu pietrūka – centra spēlētāju.

Taču tas, kas vijās cauri teju katrai apskatnieka recenzijai par šo tēmu, ir Porziņģa traumas. Pēc notikušās maiņas nebija īsti skaidrs, vai viņš vispār vēl izies laukumā šajā sezonā, taču trīs nedēļas pēc nonākšanas Vašingtonā Kristaps atsāka pilnībā trenēties ar komandu. Tad tapa skaidrs, ka “Wizards” tomēr mūsējo iespēlēs aktīvā rotācijā, un ar izvēli nekļūdījās.

Uz rezultātu cer nākamsezon?

“Wizards” sezonas sākumā bija viena no pārsteiguma komandām, jo ilgu laiku stabili atradās “play-off” zonā, bet tad sākās kritiens. Uz raksta tapšanas brīdi “burvji” 71 mačā spējuši izcīnīt vien 30 uzvaras, un, lai gan tas dod 11. pozīciju, līdz “play-in” zonai (10. vieta) ir sešu uzvaru starpība. Lai to sadeltētu, nepieciešama ne tikai perfekta spēle, bet arī pretinieku, šajā gadījumā – Atlantas “Hawks” vai Šarlotes “Hornets”, neparedzami smagi kritieni.

Taču Kristaps ir labi iespēlējies un bez komandas skaļākās zvaigznes Bredlija Bīla ierindā kopā ar Kailu Kuzmu veido galveno uzbrukuma spēku. Kopš pievienošanās “Wizards”, Porziņģis atsevišķos statistikas rādītājos uzrādījis kāpumu – vidēji spēlē 20,8 punkti (pret 19,8 punktiem “Mavericks” rindās), 2,4 atlēcošās bumbas uzbrukumā (1,9), kā arī tikai 1,4 kļūdas (1,6).

Tiesa, pagaidām aizvadītas tikai astoņas spēles un uz nākamo sezonu jāņem vērā divi faktori – iespējamā Bīla aizmainīšana, kā arī Porziņģa veselība. Viņš tikai divas sezonas ir spējis aizvadīt vairāk par 60 maču, bet šajā piedalījies tikai nedaudz vairāk kā pusē – 42. Tāpēc Vašingtonas galvenajam trenerim Vesam Anseldam starpsezonā būs jāatrod pareizā formula latvieša iespēlēšanai.

BET – ja Porziņģis ir vesels kā rutks, un komandā paliek Bīls, kurš izteicies, ka viņš ir ļoti priecīgs par komandas jauno papildinājumu, tad viņi kopā ar Kailu Kuzmu un pārējiem komandas biedriem 2022./2023. gada sezonā varētu sasniegt lielas lietas. To arī novēlēsim.

Komentēt

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Vairāk Basketbols