Seko mums

Basketbols

NBA spēlētāji, par kuriem runā pārāk maz

NBA spēlētāji, par kuriem runā pārāk maz

Jautājums par labāko spēlētāju šobrīd NBA vienmēr būs aktuāls, jo katram basketbola apskatniekam, kā arī entuziastam ir savas vērtības, pēc kādam tas vērtē spēlētāja kvalitāti. Kāds par labāko uzskata Dončiču, jo viņš pašlaik vidēji spēlē gūst gandrīz 37 punktus, citam favorīts ir Adetokunbo, skaidrojot to ar atzīstamo spēli abās laukuma pusēs. Mēs, savukārt, šodien izceļam spēlētājus, kas sezonu sākuši izcili, bet par kuru sasniegumiem netiek runāts gana daudz.

“Thunder” vilcējspēks Šejs Gildžess-Aleksandrs

Pirms 2022./2023. sezonas sākuma sociālajos tīklos Oklahomasitijas “Thunder” tika norakstīti pat neaizvadot nevienu spēli. Kā iegansts tika minēts “tankošanās” ar mērķi iegūt nākamā gada NBA drafta pirmo numuru Viktoru Vembanjamu. Taču ašlaik (uz raksta tapšanas brīdi) rādās pavisam cita bilde – pēc septiņām aizvadītām spēlēm “Thunder” atrodas sestajā vietā Rietumu konferencē. Turklāt Šejs beidzot tika pie pirmā individuālā apbalvojuma, tiekot atzīts par otrās nedēļas vērtīgāko spēlētāju.

Protams, nav aizvadīta pat devītā daļa no kopējā spēļu skaita, taču komandai, kurai vairums paredzēja 60 zaudējumu sezonu, Oklahoma izskatās pat ļoti cienījami. “Thunder” galvenais uzvaru kaldinātājs ir bijis tieši šis aizsargs – Šejs otrās nedēļas nogrieznī vidēji mačā guva 31,7, partneriem atdevis 7,7 rezultatīvas piespēles, kā arī nopelnīja 2,7 pārtverta bumbas. Novērojama arī stabilitāte – tikai vienā no pirmajām sešām sezonas spēlēm komandas līderis guvis mazāk par 28 punktiem (24 pret Losandželosas “Clippers”).

Nereti gūto punktu skaits spēlē objektīvi neatspoguļo spēlētāja aizvadīto maču, piemēram, ja tie gūti, izmetot ļoti daudz metienus, lai nonāktu pie ievērojamā skaitļa. Šis nav tas gadījums, jo kanādietis pagaidām ir izcils – 51,8% precizitāte, izmetot vidēji 22,8 metienus spēlē. Tas ir otrs labākais rādītājs NBA starp aizsargiem, kas izmet virs 19 metieniem spēlē.

Šejs pašlaik iepaliek tikai no Memfisas “Grizzlies” saspēles vadītājs Dža Moranta, kurš met ar 55% precizitāti no vidēji tieši 20 izmestiem metieniem spēlē. Toronto dzimušais spēlētājs savu tiesu paveic arī aizsardzībā vidēji pārtverot 2,5 bumbas un bloķējot 1,3 metienus no spēles.

 

 

Čikāga ir Derozana komanda

Var argumentēt, ka Demars Derozans ir bijis vismazāk novērtētākā zvaigzne NBA pēdējo desmit
gadu laikā – jau devīto sezonu pēc kārtas Demars vidēji spēlē gūst vismaz 20 punktus. Lai gan
šī ir jau spēlētāja 14 sezona NBA, viņš nav nevienu sezonu noslēdzis ar aizvadītām mazāk kā 60 spēlēm. Arī šosezon bijušais Grega Popoviča audzēknis nav izlaidis nevienu spēli, ar šādu pašu rādītāju starp 20 rezultatīvākajiem spēlētājiem NBA atzīmējas vien Kevins Durants, Stefans Karijs un Kairijs Īrvings.

2021./2022. gada sezona bija rezultatīvākā Čikāgas “Bulls” spēlētāja karjerā, vidēji gūstot 27,9 punktus un šosezon viņš neplāno apstāties. Jaunās līgas sezonas otrajā nedēļā Derozans kļuva par 50. spēlētāju NBA vēsturē kurš ir guvis vismaz 20 tūkstošus punktu. Šosezon vidēji spēlē gūti 23,5 punkti, atdotas 4,2 rezultatīvas piespēles un izcīnītas precīzi četras atlēkušās bumbas.

Derozans sevi ir pierādījis kā vienu no vērtīgākajiem spēlētājiem izšķirošajos mača mirkļos, par ko arī liecina viņa soda metienu precizitāte – 89,1%. Tas ir ceturtais labākais rādītājs NBA starp spēlētājiem, kas izmet vismaz septiņus soda metienus spēlē. Pirmajā vietā Kevins Durants ar 93,8% no vidēji 10,1 izmesta metiena. Demars Derozans vidēji spēlē pašlaik izmet astoņus soda metienus. Pirmajā publicētajā NBA MVP kandidātu sarakstā Dienvidkalifornijas Universitātes pārstāvis ieņem piekto vietu.

 

 

“76’ers” laimīgā loze – Tairīss Maksijs

Maksijs basketbola faniem par sevi lika manīt 2021./2022. gada sezonā, kā otrgadniekam līgā ieņemot Bena Simonsa vietu Filadelfijas “76ers” sastāvā. Vidēji spēlē gūstot 17,5 punktus un asistējot 4,3 reizes viņš iecementēja sev vietu komandas starta pieciniekā. Šo sezonu aizsargs uzsācis lieliski. 29. oktobrī gūti 44 punkti un izcīnītas astoņas atlēkušās bumbas. Viņš realizēja deviņus tālmetienus, kas pgaidām ir šīs sezonas labākais rezultāts NBA.

Pēdējās četrās oktobra spēlēs 2000. gadā dzimušajam aizsargam vidēji gūti 29,3 punkti, izcīnītas 5,3 atlēkušās bumbas un atdotas tieši četras rezultatīvas piespēles. Šīs spēles aizvadītas ar ļoti atzīstamu efektivitāti, metienus no spēles realizējot ar 57% precizitāti, bet aiz trīs punktu līnijas statistika vēl ievērojamāka – 53%. Soda metieni izpildīti ar 80% precizitāti.

Kentuki koledžas pārstāvja precizitāti laukumā pretinieki neatstāj novārtā, jo šosezon Tairīss ir bijis starp 20 spēlētājiem NBA, kuri tiek visvairāk segti ar divu spēlētāju jeb “double team” palīdzību.

 

Vairāk Basketbols