Seko mums

Basketbols

NBA sezonas lielā intriga – septiņas pretendentes uz titulu, 2. daļa

AP/Scanpix

NBA sezonas lielā intriga – septiņas pretendentes uz titulu, 2. daļa

Ja Nacionālās basketbola asociācijas sezonu, līdzīgi kā vienu maču, sadalītu četrās cetrutdaļās, tad pilnīgi droši varētu uzskatīt, ka sākusies pēdējā ceturtdaļa. Šajā mirklī, ieskatoties tabulā, top skaidrs, kuras ir tās komandas, kas šogad varētu izcīnīt čempiontitulu. Iegrimstot līgas vēstures lappusēs, bija pierasts, ka tās ir uz vienas rokas pirkstiem (un ne visiem) saskaitāmas komandas, tad pēdējos gados spēku samērs ir krietni izlīdzinājies.

Pārbūvētā Filadelfijas “76’ers”

Viens no skaļākajiem, ja ne skaļākais maiņas darījums janvāra transfēru logā saistās tieši ar Filadelfijas “76’ers”, kurā prom tika aizmainīts visu sezonu nespēlējušais Bens Simonss, bet vietā iegūts Džeimss Hārdens. Viņš kopā ar Džoelu Embīdu un visu pārējo komandu uzņēmuši kursu uz labu sniegumu šosezon. Vai tas būs čempiona gredzens? Rādīs laiks, taču viens ir skaidrs – Filadelfija ir izslāpusi pēc panākumiem NBA laukumos, jo pēdējais tituls iegūts tālajā 1983. gadā, bet 2001. gadā, pateicoties Alena Aiversona neticamajai spēlei, tika sasniegta finālsērija.

Kopš tā laika komanda vairāk bijusi pastarītes lomā, taču pēdējos gados notikusi pārbūve, kas faniem ļauj cerēt uz to, par ko vēl pirms pāris gadiem varēja tikai sapņot.

Filadelfijas “76’ers” labākie spēlētāji

Vārds, uzvārdsKategorija
Džoels Embīds29,7 punkti
Džoels Embīds11,2 atl. b.
Džeimss Hārdens10,4 rez. p.

“Suns” trīs reizes spēlējuši finālā, bet pagaidām nekā…

Ja “Bucks” pusgadsimtu nebija dzēruši uzvarētāju šampanieti, tad viņu pretinieki pagājušajā finālsērijā – Fīniksas “Suns”, to nav darījuši nekad. Iepriekšējā sezonā viņu pēdējā konkurente uz gredzenu vilkšanu pirkstā bija tieši Fīniksa, kurai šī bija tikai trešā reize, kad tā aizspēlējušies līdz finālam. Ne 1976., ne 1993., ne arī 2021. gadā neizdevās darbiņu novest līdz galam.

Liels jautājums, cik ļoti un vai vispār palīdzēt varēs tās galvenais saspēles vadītājs – 36 gadus vecais Kriss Pols, kurš, tāpat kā viņa komanda, savas karjeras laikā tā arī nekad nav kronēts par čempionu. Viņš 16 gadu laikā vienmēr ir bijis starp labākajiem piespēlētājiem, un šogad viņš atkārtojis savu 2013./2014. gadā uzrādīto sniegumu – 10,7 rezultatīvas piespēles vidēji spēlē. Taču lauzts rokas īkšķis liedzis iespēju regulāro sezonu pabeigt līdz galam, un to, vai spēs atgriezties laukumā izslēgšanas spēlēs, vērtēs aprīlī.

Taču tas nemaina to, ka “Suns” joprojām spēlē ar labāko uzvaru procentu līgā, un ar vai bez Pola, viņi ir liels vārds šodienas NBA. To pierāda vēl viens fakts – viņi kā pirmie jau nodrošinājuši iekļūšanu izslēgšanas spēlēs.

Komandā atrodami arī tādi uzvārdi kā Kevins Būkers (25,6 punkti vidēji spēlē) un basketbolists no Bahamu salām – centrs Deandrē Eitons (16,7 punkti, 10 atl. b.), kuri lieliski sasniegt vēlamo rezultātu. Vai šosezon izdosies? Noskaidrosim jau vasarā.

Labākie Fīniksas “Suns” spēlētāji

Vārds, uzvārdsKategorija
Kevins Būkers25,6 punkti
Deandrē Eitons10 atl. b.
Kriss Pols10,7 rez. p.

Tālāk par otro kārtu pēdējos gados nav tikuši – Jūtas “Jazz”

Regulāri “play-off” dalībnieki kopš 2016./2017. gada sezonas ir Jūtas “Jazz”, kuriem raksturīgi ir labi aizvadīt regulāro sezonu, taču tālāk par savas konferences pusfinālu viņiem tā arī nav izdevies nokļūt. Tāpat kā Fīniksas “Suns”, arī “Jazz” savā pastāvēšanas vēsturē ne reizi nav kļuvusi par čempioniem, taču ambīcijas ir lielas.

Un ne velti – ar tādiem spēlētājiem kā Donovans Mičelss, Rudijs Gobērs un Bojans Bogdanovičs sastāvā nemaz citādi nevarētu būt. Iepriekšējā sezona bija liela vilšanās – 52 uzvaras un tikai 20 zaudējumi liecināja, ka beidzot komanda ir gatava parādīt, uz ko spējīga, taču izslēgšanas spēlēs apstājās jau otrajā kārtā, sērijā līdz četrām uzvarām ar 2-4 piekāpjoties Losandželosas “Clippers”.

Šosezon ir labas iespējas turpināt uzņemto kursu un beidzot tikt tālāk, kā iepriekšējos gados. Izskatās, ka arī šosezon varētu tikt pārkāpta 50 uzvaru robeža, taču jāatceras, ka Rietumu konferencē starp augšgala komandām ir liela konkurence.

Jūtas “Jazz” labākie spēlētāji

Vārds, uzvārdsKategorija
Donovans Mičelss25,7 punkti
Rudijs Gobērs14,8 atl. b.
Donovans Mičelss5,4 rez. p.

Komentēt

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Vairāk Basketbols