-
-
autors
Karlis
uvojoties NBA 2022./2023. gada sezonas noslēgumam, pamazām iezīmējas arī tie jaunie spēlētāji, kas potenciāli nākotnē savās komandās varētu spēlēt svarīgas lomas. NBA 2022. gada vasaras drafts bijis veiksmīgs, jo tas līgai devis tādus spēlētājus kā Paolo Bankero (Orlando “Magic”), Džeidens Aivijs (Detroitas “Pistons”) un Džabari Smits (Hjūstonas “Rockets”). Taču tas ne tuvu nav viss.
Augstāk nosauktie spēlētāji draftā izvēlēti pirmajā pieciniekā, kas vēl pirms iziešanas laukumā pirmajā NBA mačā uz jauno basketbolistu pleciem uzliek lielu atbildības nastu. Daži ar to tiek galā ļoti labi, bet ir tādi, kuriem pirmā vēl ir “ieskrējiena” sezona. Taču jauno spēlētāju izvēles ceremonijā tiek nosaukti ievērojami vairāk uzvārdu kā pieci vai desmit, un šajā sezonā – cits biežāk, citam, izmantojot sev dotās iespējas – ir arī tādi, kuri spējuši apliecināt sevi, lai gan viņu uzvārdi draftā meklējami krietni zemākā vietā pirmajā kārtā, bet viens spēlētājs šajā rakstā tika izvēlēts pat otrajā kārtā.
Džeilens Viljamss, “Thunder”
Oklahomsitijas “Thunder” vienība ir viena no tām, kas pēdējās sezonās ir pārbūves procesā, bieži variējot ar sastāvu, rotācijā dodot iespēju iepriekš nedzirdētiem uzvārdiem. Lielas cerības tika liktas uz drafta otro numuru Četu Holmgrenu kā spēcīgu komandas kodola pastiprinājumu, taču traumas dēļ viņš savu pirmo sezonu izlaidis.
“Thunder” vadībā iepriekšējo sezonu laikā krietni nobruņojusies ar izvēlēm, kā, piemēram, pagājušajā vasarā viņiem bija uzreiz trīs kārtas numuri pirmajā kārtā. Holmgrenu jau pieminējām, bet ar 12. numuru izvēle par labu krita Džeilenam Viljamsam. Lai gan izvēlēts ārpus pirmā desmitnieka, jau no paša sezonas sākuma viņš spējis izkarot ne tikai regulāru spēles laiku, bet pat vietu pamatsastāvā, no 69 nospēlētajiem mačiem starta pieciniekā spēli uzsākot 56.
Ar savu sniegumu – vidēji gūtiem 13,7 punktiem viņš ielauzies TOP5 cīņā par labākā jaunā spēlētāja balvu. Santa Klāras produkta lielākais trumpis šajā sezonā ir bijusi precizitāte – 51,9% no spēles viņam ļauj atrasties precīzāko metēju TOP30.
Īpaši ražīgs bijis marta mēnesis, kurā “Thunder” negaidīti ielauzušies cīņā par “play-in” vietu – 12 spēlēs laukumā pavadītas 34,3 minūtes, kuru laikā gūti teju 19 punkti (18,8). Paredzams, ka tieši viņš kopā ar vienu no lielākajām līgas zvaigznēm, 24 gadus veco kanādieti Šaju Gildžesu-Aleksandru, austrāli Džošu Gideju un potenciāli arī Holmgrenu nākamajā sezonā saviem pretiniekiem sagadās lielas galvassāpes.
Tari Īsons, “Rockets”
Tāpat kā “Thunder”, pārbūces procesā ir arī Hjūstonas “Rockets”, kuriem ir viens no jaunākajiem starta pieciniekiem visā NBA. Līdz šīs komandas pirmajiem augļiem uzvaru kontekstā gan vēl nedaudz jāpagaida, taču, iespējams, jau nākamajā sezonā paredzams, ka tā vairs neatradīsies starp līgas vājākajām komandām. Tās kodolu veido šīs gada drafta trešais numurs, tikai 19 gadus vecais amerikāņu spēka uzbrucējs Džabari Smits, 22 gadus vecais Kevins Porters juniors, kā arī 2021. gada drafta produkti – jaunā turku zvaigzne, 20 gadīgais cents Alperens Senguns un eksplozīvais Džeilens Grīns.
Bet bez Smita pagājušajā vasarā “Rockets” sistēmai pievienojās arī Tari Īsons, kurš gan pagaidām nav spējis izkarot vietu pamatsastāvā – vien piecas spēles. Taču pierādījis sevi kā stabilu vērtību komandā, laukumā izejot pilnīgi visās līdz šim aizvadītajās 75 spēlēs.
Īsona sniegums sezonas gaitā bijis ļoti mainīgs, taču progresīvs – no 7,3 punktiem oktobrī līdz 11,4 martā. Caurmērā viņam 9,3 punkti, 5,9 atlēcošās bumbas, kā arī 1,1 pārtverta bumba, kas viņu padara par ļoti vērtīgu spēlētāju, kas iesaistās spēlē no rezervistu soliņa.
Endrū Nembhards, “Pacers”
Lūk, arī spēlētājs, kurš, neskatoties uz to, ka izvēlēts NBA drafta otrajā kārtā, jau savā pirmajā sezonā izcīnījis vietu Indiana “Pacers” sākumsastāvā. 23 gadus vecais Kanādas izlases spēlētājs Endrū Nembhards izkonkurēja komandas rezerves saspēles vadītāju, veterānu Tīdžeju Makkonelu, un 68 spēlēs izkarojis sev laukumā 27,2 minūtes. Tiesa, no šajā rakstā pieminētajiem spēlētājiem viņam vispieticīgākā statistika – 8,9 punkti un 4,1 rezultatīva piespēle, taču, līdzīgi kā pārējiem, progress vērojams tieši sezonas pēdējā nogrieznī.
Martā Nembhardam 12,8, kas gūti ar apaļo 50% precizitāti. Piestrādājot pie metienu precizitātes (43,7% no spēles, 34,9% tālmetieni un 79,6% no soda līnijas), kanādiešu saspēles vadītājs nākamajā sezonā varētu būt labs palīgs “Pacers” vienībai sasniegt “play-in” un varbūt pat “play-off” zonu.
Vokers Keslers, “Jazz”
Lai gan Vilta Čemberleina balvas laureāts šosezon viennozīmīgi ir ar itāļu pasi esošais Paolo Bankero, viens no lielākajiem šīs sezonas jaunajiem atklājumiem ir amerikāņu centrs Vokers Keslers. Vēl nesperot kāju uz NBA parketa, viņš uzreiz tika ierauts vienā no skaļākajiem maiņas darījumiem iepriekšējā vasarā. Kesleru tikai ar 22. numuru draftēja Minesotas “Timberwolves”, taču tika aizmainīts uz Jūtas “Jazz”, bet vienam no līgas labākajiem aizsardzības spēlētājiem groza tuvumā, francūzim Rudijs Gobēram nonākot Minesotas “Timberwolves”.
Daudzi apskatnieki un fani smīkņā par šo maiņu, jo pēc gadumijas Keslers “Jazz” sastāvā kļuvis par vienu no līgas labākajiem centriem. Martā viņam vidēji mačā 13,2 punkti un 10,2 atlēcošās bumbas, bet tas, ar ko viņš pievērsis sev lielāko uzmanību ir bloķētie metieni, kas šajā mēnesī viņam 10 mačos vidēji ir 2,7(!) spēlē.
Caurmērā Gobēra statistika šosezon, protams, krietni iespaidīgāka – 13,8 punkti un 11,6 bumbas pret Keslera sakrātajiem 8,9 punktiem un 8,3 atlēcošajām bumbām, taču atšķirība ir tā, ka Gobēram ir 30 gadu, bet Kesleram vien 21.
Veiksmīgo sezonas sākumā Jūtas komandai neizdevās noturēt, un, ļoti iespējams, šogad vēl pie teikšanas izslēgšanas spēlēs tā netiks, taču paredzams, ka nākamajā sezonā ar Kesleru un somu Laurī Markanenu priekšgalā tā jau būs pavisam cits spēks.
