Seko mums

Basketbols

Latvijai paredz vienu medaļu olimpiskajās spēlēs

AFP/Scanpix

Latvijai paredz vienu medaļu olimpiskajās spēlēs

Tokijā pirmo reizi olimpiskajās spēlēs iekļauts 3×3 basketbols, un tieši šeit bukmeikeri paredz, ka latvieši varētu izcīnīt medaļas. Pēc pašreizējām prognozēm Kārļa Lasmaņa, Naura Mieža, atklāšanas ceremonijas karognesēja Agņa Čavara un Edgara Krūmiņa komanda uz Latviju atvedīs bronzu, taču šie vīri noteikti Tokijā cer uz kaut ko vairāk.

Pēdējā laika rezultāti un FIBA rangs

Latvijas 3×3 basketbolisti, kas ikdienā startē zem “Riga” komandas nosaukuma, šajā pavasarī rāda ļoti dažādu sniegumu. Martā Vienotās līgas turnīra pusfinālā tika zaudēts “Team NL”, kurā spēlē trīs Nīderlandes olimpiskās komandas dalībnieki, pret kuriem būs jācīnās arī Tokijā. Tāpat  jūlija sākumā rīdzinieki izstājās Francijas pilsētā Puatjē notiekošajā “Challanger” turnīrā, ceturtdaļfinālā zaudējot “Ub” komandai no Serbijas.

Cīņā par olimpisko ceļazīmi Latvija tika izlikta ar piekto numuru. Kvalifikācijas grupu turnīrā izcīnītas uzvaras visos četros mačos, ceturtdaļfinālā apspēlēti rangā par vienu vietu augstāk atrodamie lietuvieši (21:19, izsēti ar septīto numuru), bet pusfinālā zaudēts poļiem (20:18, astotais numurs). Izšķirošais mačs bija mazais fināls ar Franciju (pasaules rangā – devītā vieta, turnīrā – sestais numurs), kuru izdevās uzvarēt ar 21:19 un nodrošināt sev vietu Tokijā.

FIBA rangā “Riga” pašlaik atrodama otrajā vietā pasaulē, bet Nauris Miezis individuāli starp visiem spēlētājiem joprojām ir pirmais. Arī izlašu kontekstā Miezis ir līderis, bet Latvijas izlase ieņem ceturto vietu.

Pretinieki

Pirmajā 3×3 basketbola turnīrā olimpisko spēļu vēsturē piedalīsies tikai astoņas komandas, un mūsējiem pirmais mačs paredzēts 24. jūlija agrā rītā – 5:35 pēc Latvijas laika, kad pretī stāsies kvalifikācijas turnīra uzvarētāji – Polija. Līdz šim ar viņiem spēki mēroti divreiz – jau pieminētajā spēlē Grācā, Austrijā, kā arī 2018. gadā Pasaules kausa ceturtdaļfinālā, un arī toreiz pārāki bija poļi (15:21).

Tajā pašā dienā plkst. 12:40 būs jāspēlē ar Beļģiju, kas ir šī turnīra lielākais pārsteigums, jo neviens neparedzēja, ka 15. vietā esošā izlase spēs iekļūt starp astoņām labākajām pasaules komandām. Lai gan latvieši šajā mačā noteikti būs favorīti, būs kārtīgi jāpaveic mājasdarbs, jo šīs abas vienības savā starpā nekad iepriekš nav tikušās.

Nākamajā dienā, 25. jūlijā plkst. 9:00 pretī stāsies vēl viens pretinieks, ar kuriem nekad nav spēlēts – 10. vietā pasaues rangā esošā Ķīna. Šai vienībai neparedz lielus sasniegumus olimpiskajās spēlēs, jo labākais sasniegums līdz šim ir 14. vieta Pasaules kausā 2015. gadā.

Plkst. 16:25 jāspēlē ar vēl vienu komandu no Āzijas – mājiniekiem Japānu (13. vieta). Viņu labākais sniegums sniedzas piecus gadus vecā pagātnē – 2016. gada Pasaules kausā izcīnīta 11. vieta.

Arī 26. jūlija paredzēti divi mači, un tā būs smagākā diena turnīra diena mūsējiem, jo plkst. 9:25 latvieši spēkosies ar pasaules ranga līderiem serbiem, bet plkst. 16:00 – Krievijas Olimpiskās komitejas vienību (6. vieta). 

Savukārt, noslēdzošajā dienā pretī stāsies Nīderlande, kura tika uzvarēta olimpiskās kvalifikācijas grupu turnīrā (21:17), taču holandiešiem izdevās aizkļūt līdz finālām, kur beigās zaudēts jau pieminētajiem poļiem.

Komentēt

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Vairāk Basketbols