Seko mums

Basketbols

Labākie pustālo metienu speciālisti NBA šosezon

Scanpix

Labākie pustālo metienu speciālisti NBA šosezon

Pustālie metieni ik sezonu kļūst par arvien maznozīmīgāku daļu no NBA basketbola, tāpēc, ka no šīs zonas gūt punktus ir vissarežģītāk. Zem groza apakšas trāpīt ir ievērojami vienkāršāk, kā arī basketbolistiem nav iedvesmas šos metienus izpildīt, jo tie nesniedz papildu punktu, atšķirībā, kā no trīs punktu līnijas. Ir jābūt izcilam metējam, lai paļautos uz savu pustālo metienu, labākos arī apskatām rakstā.

Augstākā precizitāte no pustālās zonas uz doto brīdi faktiski pieder Portlendas “Trail Blazers” uzbrucējam Drū Jūbenkam. Viņš šosezon metis ar 68,8% precizitāti, taču ir izpildījis tikai 16 metienus šajā zonā, tāpēc uzskatīt viņu par pustālo metienu speciālistu būtu maldinoši. Rakstā uzskaitām tikai tos basketbolistus, kas līdz šim ir izpildījuši vismaz 200 metienus no pustālās distances.

Devins Bukers  (Fīniksas “Suns”)

Ar Kevina Duranta gūto traumu, Fīnikas “Suns” uzbrūkošais aizsargs skatītājiem nav licis vilties pēdējā mēneša nogrieznī. Kentuki Universitātes pārstāvis pēdējās 30 dienās vidēji spēlē guvis 31,2 punktus metot ar 55,3% precizitāti, izdalījis 6,3 rezultatīvas piespēles, kā arī vidēji reizi mačā pārtvēris bumbu no pretiniekiem. Kopš 1990. gada neviens spēlētājs, kas ir īsāks par 195 centimetriem nav metis divu punktu metienus ar augstāku procentu kā Bukers – 54,9% (izmesti vismaz 14 metieni spēlē). No pustālās distances Mičiganas štatā dzimušais basketbolists šosezon ir izmetis 262 metienus, realizēti 127 no tiem. Tātad, Bukers met ar 48,5% precizitāti.

Kavai Lenards (Losandželosas “Clippers)

Lai gan ziņu lentēs šosezon nav daudz izskanējis divkārtējā NBA čempiona vārds, viņš aizvada veiksmīgu sezonu. Pielīdzinot kopējai karjeras statistikai Lenarda veikums laukumā ir uzlabojies:

Gūtajos punktos – 23,6 šosezon, karjerā – 19,5

Atdotajās piespēlēs – 3,9 šosezon, karjerā – 3,0

Metienu realizācijā – 51,2% šosezon, karjerā – 49,5%

Trīs punktu procentā – 41,9% šosezon, karjerā – 38,7%

Soda metienos – 87,4% šosezon, karjerā – 85,9%

“Clippers” uzbrucējs ir zināms kā viens no daudzpusīgākajiem spēlētājiem līgā, kas atspoguļojas arī pustālo metienu realizācijā. No 211 mēģinājumiem realizēti ir 102, jeb 48,3%.

Džoels Embīds (Filadelfijas “76ers”)

Kamerūnā dzimušais “76ers” spēlētājs bez šaubām ir viens no galvenajiem pretendentiem uz šī gada līgas vērtīgākā spēlētāja apbalvojumu. Embīds jau ir aizvadījis 23 spēles, kurās guvis vismaz 35 punktus. Vienīgie centra spēlētāji NBA vēsturē, kam tas ir izdevies bija Mozesam Malonam un Šakilam O`Nīlam (abi attiecīgajās sezonās uzvarēja MVP trofeju). Posmā no 6. līdz 12. martam viņš tika atzīts par Austrumu konferences vērtīgāko spēlētāju “76ers” uzvarot visas četras spēles. Embīda statistika šajās spēlēs – 38,5 punkti, 6,8 atlēkušās bumbas, 2,8 bloki. Embīds arī ir trešais rezultatīvākais spēlētājs NBA gūto punktu skaitā ceturtajā ceturtdaļā ar minūtē gūtiem vidēji 0,99 punktiem, atpaliekot vien aiz Adetokunbo (1,09) un Karija (1,13). Tie ir vien pāris fakti, kas izceļ iespaidīgo Kanzasas Universitātes audzēkņa sezonu. Arī pustālie metieni tiek izpildīti pārliecinoši, no 220 mēģinājumiem realizēti ir 105 (47,7%).

Demars Derouzens (Čikāgas “Bulls”)

Čikāgas “Bulls” uzbrucējs jau desmito sezonu pēc kārtas vidēji spēlē gūst vismaz 20 punktus. 2009. gadā draftētais Dienvidkalifornijas Universitātes audzēknis aizvadītajā nedēļā sasniedza kārtējo rekordu – 14 sezonas pēc kārtas aizvadītas vismaz 60 spēles regulārajā sezonā. Runājot par sasniegumiem karjeras griezumā, 12. martā pateicoties septiņām izcīnītajām atlēkušajām bumbām, Derouzens pārkāpa pāri 4500 atlēkušo bumbu slieksnim. Šosezon 33 gadus vecajam veterānam novērojams uzlabojums visos nozīmīgākajos statistikas rādītājos pielīdzinot to karjeras statistikai (metienu realizācija, trīs punktu metienu procents, soda metienu procents, atlēkušās bumbas, piespēles, bloki, pārtvertās bumbas, gūtie punkti). 2022./2023. gada sezonā no spēles vidēji gūti 25 punkti, atdotas 5,1 rezultatīva piespēle un izcīnītas 4,6 atlēkušās bumbas. No pustālās distances Demaram vissliktākais procents starp pieciem rakstā minētajiem spēlētājiem – 47,6%. Varētu gan apgalvot, ka viņš tāpat ir labākais pustālo metienu izpildītājs līgā arī šosezon. Komptonā dzimušais spēlētājs ir izmetis 567 pustālos metienus, tas ir par 272 metieniem vairāk kā tuvākajam sekotājam Embīdam. Tas arī ir vairāk nekā Bukers un Lenards ir izpildījuši pustālos metienus kopā. No šiem 567 metieniem 270 ir realizēti. Derouzens ir viens no retajiem palikušajiem modernajā basketbolā, kas galvenokārt paļaujas uz pustālajiem metieniem, lai gūtu savu daļu punktu.

Kevins Durants (Fīniksas “Suns”)

Lai gan kopš 8. janvāra bijušais Teksasas Universitātes pārstāvis ir aizvadījis vien četras spēles, viņš ir izpildījis tikai par trīs pustālajiem metieniem mazāk kā Embīds. Džoels šosezon arī aizvadījis par duci spēļu vairāk kā Kevins. Var argumentēt, ka Durants ar Derouzenu ir pēdējie palikušie izcilie pustālo metienu izpildītāji NBA. Divkārtējais NBA finālsērijas vērtīgākais spēlētājs (2017;2018) šosezon izmetis 292 metienus no pustālās distances, realizēti 168 no tiem. Tas nozīmē to, ka Durants šosezon met ar fenomenālu 57,5% precizitāti. Par deviņiem procentiem labāk kā tuvākais konkurents Bukers. Durants arī ir uzticamākais soda metienu realizētājs NBA šosezon ar 93,1%. Bez šaubām, viens no izcilākajiem metienu izpildītājiem līgas pastāvēšanas vēsturē. Šosezon Vašingtonā dzimušais basketbolists ir aizvadījis 42 spēles, kurās ir guvis 29,5 punktus, atdevis 5,2 rezultatīvas piespēles, savācis 6,8 atlēkušās bumbas zem groziem, kā arī vidēji spēlē vēl bloķējis 1,5 metienus.

Vairāk Basketbols