Seko mums

Basketbols

Bertānu NBA sagaida cīņa par minūtēm laukumā

Scanpix

Bertānu NBA sagaida cīņa par minūtēm laukumā

Jauno NBA sezonu latviešu basketbola fani gaida ar lielu nepacietību. Viens no iemesliem – Kristapa Porziņģa spēle Vašingtonas “Wizards” sastāvā, kā arī Dāvja Bertāna cīņa par minūtēm uz parketa Dalasas “Mavericks” komandā. Šajā rakstā pievērsīsim uzmanību tieši Bertānam – kā un vai tas viņam izdosies, redzēsim laika gaitā.

Pēdējo sezonu statistika – neiepriecina

Dāvi 2011. gadā NBA draftā otrajā kārtā ar kopējo 42. numuru izvēlējās Sanantonio “Spurs”, un tiek uzskatīts, ka tikai leģendārā trenera Grega Popoviča redzīgā acs uz jauniem talantiem no Eiropas pavēra viņa ceļu uz pasaules spēcīgāko basketbola līgu. Četrus gadus vēlāk, 2015. gadā viņš beidzot sagaidīja savu iespēju lielajai debijai. Nospēlējis trīs sezonas “Spurs” sastāvā, maiņas rezultātā Bertāns devās uz Vašingtonas “Wizards”, kur 2019./2020. gadā nospēlēja savas karjeras spilgtāko sezonu.

Bertānam izdevās kļūt par vienu no labākajiem līgas snaiperiem, vidēji mačā realizējot 3,7 no izmestiem 8,7 tālmetieniem (42,4%), pamanoties iekļūt arī Visu Zvaigžņu nedēļas nogales trīspunktu konkursā kā vienam no favorītiem uz uzvaru. Tas gan neizdevās, taču sezona tika noslēgta ar 15,4 punktiem vidēji spēlē. Ar šiem panākumiem Bertāns nopelnīja sev jaunu līgumu par ļoti iespaidīgu summu –  80 miljoniem ASV dolāru.

Taču kopš tā brīža tālmetienu speciālista sniegums tikai un vienīgi krities. Jau nākamajā, 2020./2021. gada sezonā nospēlētajās 57 spēlēs vidēji 11,5 punkti, bet precizitāte no tālās distances – 39,5%. Bet pagājušajā sezonā loma jau vairs tikai periodiska – vidēji spēlē 14 minūtes un grozā raidīti vien 31% izmesto trīs punktu vērtības metienu. 

Taču lielais līgums saglabājās, un pamazām tas sāka kļūt par traucēkli “Wizards” komandai, kā rezultātā šajā pavasarī maiņas darījumā, kurā tika iesaistīts arī Porziņģis, Bertāns nonāca “Mavericks” komandā.  Tur viņa loma bija ļoti epizodiska, sezonas otrajā pusē laukumā izejot 22 spēlēs, kurās vidēji pavadītas 13,9 minūtes un gūti 5,3 punkti. Tiesa, diezgan ievērojami uzlabojot savu metienu no tālās distances – no 31,9% “Wizards” kreklā uz 36% Dalasā.

Trauma liedz piedalīties pirmssezonas spēlēs

Pagaidām izskatās, ka Bertānam cīņa būs ne tikai ar tiešajiem konkurentiem – Doniju Finiju Smitu un vācieti Maksī Kleberu par ceturtā numura jeb spēka uzbrucēja pozīciju laukumā, bet arī traumu. Sāpes labajā kājā viņam liedza ne tikai piedalīties pirmssezonas pārbaudes mačos, bet arī jaunās sezonas atklāšanas spēlē. 

Taču ceram, ka pārliecībai līdzēs spēles Latvijas izlasē Pasaules kausa kvalifikācijā, kur Bertānam tālmetieni krita ar 42,5% precizitāti, kā arī ar 13,3 punktiem viņš bija trešais rezultatīvākais komandā. Viņa metienu, pieliekot klāt 208 centimetrus garo augumu, ir diezgan sarežģīti nobloķēt, un atgūstot to, ko viņš jau reiz sasniedza – precizitāti, ar ko jau izpelnījies atzinību NBA, viņš var būt ļoti labs palīgs “Mavericks” komandai.

Komentēt

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Vairāk Basketbols