Seko mums

Basketbols

Bertāna, iespējams, pēdējā iespēja šosezon

AFP/Scanpix

Bertāna, iespējams, pēdējā iespēja šosezon

Ar mainīgām sekmēm NBA sezonu aizvada Dāvja Bertāna pārstāvētā Dalasas “Mavericks”, kas uz doto brīdi 32 mačos izcīnījusi 16 uzvaras. Turnīrā tabulā pašlaik tas atvēl 9. vietu Rietumu konferencē jeb vietu “play-in” zonā. Komandas sastāvā vērojama traumu situācija, īpaši konkurencē uz Bertāna pozīciju, tāpēc ir liela iespēja, ka viņam tuvākajā laikā varētu tikt dots lielāks spēles laiks. Vai tas tā būs un vai viņš to spēs izmantot?

Klebers nespēlēs vairāk kā mēnesi, Finijs-Smits izlaidis pirmo spēli šosezon

“Mavericks” sākumsastāvs parasti izskatījās šādi – Luka Dončičs kā saspēles vadītājs, Spensers Dinvidijs aizsarga pozīcijā, uzbrucēji – Tims Hārdavejs vai Redžijs Buloks un Maksī Klebers, un vasarā jauniegūtais centrs no Hjūstonas “Rockets” – Kristians Vūds. Sezona pamazām tuvojas vidusposmam, un, ņemot vērā zvērīgo NBA kalendāru, arvien biežāk lielu lomu spēlēs komandu traumatisms.

Vācietis Klebers jau iepriekš mocījās ar sāpēm labajā celī, un pagājušajā nedēļā mačā pret Oklahomsitijas “Thunder” tika konstatēts visa labā hamstringa muskuļu grupas trauma. Tas nozīmē, ka viņam bez basketbola būs jāiztiek vairāk kā mēnesi, iespējams, pat divus. Līdz ar to viņa vietu pamatsastāvā ieņēma spēka uzbrucējs Dorians Finejs Smits, bet uzreiz aiz viņa kā viens no kandidātiem uz vairāk minūtēm laukumā ir Dāvis Bertāns.

Arī Finijam-Smitam, kurš līdz šī gada 20. decembrim divarpus gadu laikā bija izlaidis vien trīs mačus, pirmo reizi šosezon savainojuma dēļ nācās palikt malā. Viņam gan trauma (gurns) uz doto brīdi neizskatās tik nopietna, lai tas būtu ilglaicīgi. Taču sports ir sports – kāds izkrīt no rotācijas, un tāpēc kādam jāstājas viņa vietā, un šajā gadījumā viens no šīs situācijas ieguvējiem varētu būt tieši Bertāns.

Mazāk konkurentu, vairāk minūšu Bertānam?

Tiesa, arī latvieti šogad vajājušas traumas – sezonas sākums tika izlaists ceļgala sāpju dēļ, bet decembra sākumā viņš saslima, kopā šajā mēnesī nospēlējot vien sešas no 11 (uz raksta tapšanas brīdi) plānotajām spēlēm. Taču viena no tām izrādījās īpaši spilgta – Bertāns 20. decembrī sev 16 atvēlētājās minūtēs realizēja 6 no 9 tālmetieniem, kopā gūstot 18 punktus, kas bija viņa rezultatīvākā spēle šosezon. Komandai gan tas nepalīdzēja, un tā izbraukumā piedzīvoja zaudējumu pret Minesotas “Timberwolves” (106:116).

Bija cerība, ka uz šī viļņa viņš varētu arī turpināt, īpaši ņemot vērā lazareti, kas valda komandā, taču divas dienas vēlāk, uzvarā pret to pašu “Timberwolves”, Dāvim laukumā vien 12 minūtes un realizēts viens tālmetiens. Taču plinti krūmos nevajadzētu mest, jo situācija komandā neuzlabojas, turklāt nav zināms, vai Finejs-Smits būs gatavs spēlēt uzreiz, vai tomēr izlaidīs vēl kādu maču. Uz tā rēķina Bertānam var rasties labas iespējas atgūt savu snaipera statusu, bet lai to izdarītu, sev atvēlētājās minūtēs jāuzrāda augsta precizitāte. Ja tas tomēr neizdosies līdz brīdim, kad komandā visi spēka uzbrucēja pozīcijas spēlētāji būs veseli, nopietnas minūtes laukumā atkarot būs ļoti sarežģīti.

Vairāk Basketbols