Seko mums

Basketbols

Atskatoties uz Dža Moranta izteicieniem par Rietumu konferenci

Atskatoties uz Dža Moranta izteicieniem par Rietumu konferenci

  1. gada 21. decembrī Memfisas “Grizzlies” saspēles vadītājs Dža Morants izteicās, ka Rietumu konferencē viņam “viss būs kārtībā”, atsaucoties uz intervētājas jautājumu par NBA komandām, kuras varētu Memfisai sagādāt grūtības. Par vienīgo šķērsli Morants uzskatot Bostonas “Celtics”, kas uz doto brīdi ir līgas līderi. Salīdzinām, kāda ir “Grizzlies” statistika pret abu konferenču komandām, kā ir mainījušies komandu sastāvi Rietumos kopš izteiktajiem komentāriem.

2022./2023. gada sezonā “Grizzlies” ir aizvadījuši 32 spēles pret komandām, kas spēlē Rietumu konferencē. Komandas bilance izcili sadalīta – 16 uzvaras un 16 zaudējumi. Kopš Moranta paustā par komandām Rietumu konferencē “Grizzlies” ir aizvadījuši 16 spēles pret savas divīzijas komandām. Arī tajās bilance sabalansēta – astoņas uzvaras un tikpat zaudējumi.

Kopējā komandas statistika Rietumu konferencē:

– Vidēji spēlē gūti 115,5 punkti

– Izcīnītas 47,7 atlēkušās bumbas

– Atdotas vidēji 24,2 rezultatīvas piespēles

– Aizsardzībā pieļautas 14,5 kļūdas no spēles

– Izmestie metieni trāpīti ar 46,5% precizitāti

– Trīs punktu metienu procents – 33,7

– Soda metienu procents – 71,2%

No izteikumiem varētu secināt, ka memfisiešiem pret Rietumu konferences komandām spēlējas izteikti vieglāk, kā pret Austrumu komandām, taču statistika rāda gluži pretējo. Tenesī štatā bāzētais klubs šajā sezonā pret Austrumu konferences komandām ir izcīnījis 18 uzvaras un tikai sešos gadījumos spēle noslēgusies ar viņiem nelabvēlīgu rezultātu.

Kopējā komandas statistika Austrumu konferencē:

– Vidēji spēlē gūti 116,9 punkti (+1,4)

– Izcīnītas 47,9 atlēkušās bumbas (+0,2)

– Atdotas vidēji 26,8 rezultatīvas piespēles (+2,6)

– Aizsardzībā pieļautas 12,7 kļūdas no spēles (+1,8)

– Izmestie metieni trāpīti ar 48% precizitāti (+1,5)

– Trīs punktu metienu procents – 35,5% (+1,8)

– Soda metienu procents – 72,7% (+1,5)

Pilnībā visos galvenajos komandas statistikas rādītājos novērojams uzlabojums spēlēs pret Austrumu konferences pārstāvētajām komandām.

Spēles, kurās būs ko pierādīt

Memfisas komandu sagaida ļoti izaicinošas pirmās divas marta nedēļas, komandai tiekoties tikai pret Rietumu konferences bīstamākajām komandām. Laika posmā no 3. līdz 14. martam “Grizzlies” būs jāaizvada sešas spēles ar komandām, kuru mērķis ir čempionu tituls.

  1. marts – Denveras “Nuggets” (1. vieta RK)
  2. marts – Losandželosas “Clippers” (5. vieta RK)
  3. marts – Losandželosas “Lakers” (13. vieta RK, trīs uzvaru attālumā no “play-in”)
  4. marts – Goldensteitas “Warriors” (9. vieta RK)
  5. marts – Dalasas “Maverics” (6. vieta RK)
  6. marts – Dalasas “Maverics” (6. vieta RK)

Vērtējot pēc turnīra tabulas uzvarēt gaidāmās spēles nešķiet nekas neizdarāms, taču kopš pāreju perioda noslēgšanās visām šīm komandām ir izdevies pastiprināt savus sastāvus gatavojoties izslēgšanas spēlēm.

Denveras “Nuggets” piesaistīja divus spēlētājus, lai uzlabotu cerības par tik ilgi kāroto čempiona titulu. Maiņas darījumā saņemts Tomass Braients. Bijušais “Wizards” un “Lakers” centra spēlētājs būs lielisks papildinājums Denveras rezervistu soliņam. Parakstīts arī līgums ar saspēles vadītāju Redžiju Džeksonu, kas sezonu uzsāka “Clippers” komandā, kur izcēlās ar 10,9 punktiem spēlē. Denvera šobrīd atrodas pirmajā vietā Rietumu konferencē ar iekrātu sešu spēļu pārsvaru.

Tikmēr Losandželosas “Clippers” izmisīgi bija vajadzīgs vēl viens centra spēlētājs, kā rezultātā viņi ieguva Meisonu Plamlī no Šarlotes “Hornets”. Losandželosas klubs ieguva arī aizsardzības speciālistu Ēriku Gordonu no Hjūstonas “Rockets” un otrgadnieku Našonu Hailandu no Denveras “Nuggets”. Veiktās pārejas neienesīs “Clippers” atbalstītājiem milzu pārliecību, ka ir vieni no galvenajiem pretendentiem uz titulu, taču šis noteikti ir solis pareizajā virzienā.

Losandželosas “Lakers” komandas sastāvā pirms pāreju noslēgšanās perioda bija tikai divi spēlētāji, kas no trīs punktu atzīmes meta ar vismaz 36% precizitāti. “Lakers” trīs punktu metēju kvalitāti ir ievērojami uzlabojuši piesaistot Maliku Bīzliju (36%), Diandželo Raselu (39,1%), Mo Bambu (39,8%). Komandai pievienojās arī Džerets Vanderbilts, Davons Rīds un bijušais Porziņģa komandas biedrs Rui Hačimura. Domājams, ka veiktajām pārejām kopsummā ir ievērojami jāuzlabo komandas sniegumu, jo komandas superzvaigznēm būs uzticamāki perimetra spēlētāji uz ko paļauties.

Goldensteitas “Warriors” ziemas periodā veica tikai vienu pāreju, komandā atgriežoties Gerijam Peitonam. Lai gan “Warriors” starta piecinieks ir viens no labākajiem visā NBA, komandu pašlaik lielākoties pieviļ spēlētāji, kas laukumā nāk no rezervistu soliņa. Peitons ir veiksmīgs papildinājums, lai uzlabotu komandas spēli aizsardzībā brīžos, kad līderi nav uz laukuma. Vienīgā veiktā pāreja drastiski neuzlabos “Warriors” izredzes uz kārtējo čempionu titulu, taču būs papildus spēlētājs, kurš ir spējīgs izsekot ātrai uzbrukuma spēlei, kā to dara, piemēram, “Grizzlies”.

Dalasas “Maverics” ir atraduši jaunu “all-star” līmeņa spēlētāju, kas mēģinās palīdzēt Dončičam cīņā līdz NBA fināliem – Kairijs Ērvings. Bijušais Bruklinas “Nets” spēlētājs debitēja Dalasas atbalstītāju priekšā gūstot 36 punktus un sniedzot komandas atbalstītājiem optimismu par komandas potenciālajiem mērķiem. Bez šaubām, Ērvings ir viens no talantīgākajiem spēlētājiem NBA vēsturē, taču “Mavs” šajā darījumā pievienojās arī Markīfs Moriss, kurš ir nesavtīgs bumbas dalītājs, kas nekautrējas izmest tālmetienus. Dalasieši vienojās arī uzbrūkošo aizsargu Džastinu Holideju, kurš karjeras pīķī vidēji spēlē guva 12,2 punktus.

Protams, jāmin arī Kevina Duranta pievienošanās Fīniksas “Suns”, taču viņiem jau visas spēles ir aizvadītas pret Memfisas “Grizzlies” regulārās sezonas ietvaros.

Būs interesanti vērot, kā mainīsies komandu sniegums laukumā ar jaunajiem papildinājumiem sastāvā, cīņā par vietu izslēgšanas spēlēs. Rietumu konferencē starp 15 komandām, reālistiski 13 no tām ir spējīgas likt paklupt jebkurai citai, un šobrīd ir teju neiespējami precīzi paredzēt kuras no tām tiks izslēgšanas spēlēs. Kaut tik sezonas noslēgumā nebūs sanācis tā, ka Morants ar Memfisas “Grizzlies” izkritīs pret kādu no Rietumu konferences komandām. Rietumu konference pēc NBA maiņu darījumu pēdējās dienas izskatās patiesi bīstamāka.

Vairāk Basketbols